Eesti jalgpallikoondis kaotas võõrsil Katarile 0:3

(110)
Eesti vs Sloveenia
Sergei ZenjovFoto: Hendrik Osula

Eesti jalgpallikoondis lõpetas aasta kaotusega, kui jäi Dohas Abdullah bin Khalifa staadionil alla Katari meeskonnale 0:3.

Katar avas mänguskoori 23. minutil, kui Mohammed Muntari sai kiirrünnakul hea söödu meie kaitsjate vahele, pääses väravavahiga silmitsi ja saatis palli külmavereliselt Marko Meeritsa selja taha.

Kulus vaid seitse minutit ja seis oli juba 2:0 - Katari vasakkaitsja Abdulkarim Hassam mängis Markus Jürgensonist mööda, murdis karistusalasse ja lõi palli tagumisse nurka.

36. minutil sai Katar hakkama tõelise iluväravaga, mille lõi Ismail Mohammed, kes tõstis järjekordsel kiirel vasturünnakul palli üle vastu jooksnud Meeritsa.

Teisel poolajal valitses mängu juba Eesti koondis, kuid väravani täna ei jõutud. Mitu head võimalust lõi aktiivselt mänginud Sergei Zenjov.

FIFA edetabelis asub Katar 95. ja Eesti 84. kohal. Varasemalt oli Eesti Katariga kohtunud korra - 22. detsembril 2010 jäid Dohas peale võõrustajad tulemusega 2:0.

Katar valmistub jaanuaris Austraalias peetavateks Aasia meistrivõistluste finaalturniiri mängudeks, kus nende vastasteks alagrupis on Iraan, Araabia Ühendemiraadid ja Bahrein.

27. detsembril Abdullah bin Khalifa Stadium, Doha
KATAR - EESTI 3:0 (3:0)

Väravad: 23. Mohammed Muntari, 30. Abdulkarim Hassam, 36. Ismail Mohammed
Hoiatused: 34. Ahmed Abdulmaqsoud, 56. Almahdi Ali - 38. Ilja Antonov, 68. Andreas Raudsepp, 83. Rauno Alliku

Katar: 1-Saad Al Sheib (46. 21-Ahmed Sofyan Abonora), 3-Abdulkarim Hassan (69. 7-Khalid Muftah), 4-Almahdi Ali, 8-Ali Asad (58. 10-Khalfan Ibrahim), 11-Hassan Al Haidous (69. 12-?), 13-Ibrahim Majed, 17-Ismail Mohammed, 18-Mohammed Abdula Tresor, 20-Karim Boudiaf (58. 5-Abdulaziz Hatem), 24-Mohammed Muntari (46. 9-Meshaal Abdulla), 25-Ahmed Abdulmaqsoud.

Eesti: 1-Marko Meerits, 5-Markus Jürgenson, 3-Alo Bärengrub, 21-Artjom Artjunin (86. 4-Vladimir Avilov), 22-Artur Pikk, 13-Brent Lepistu (46. 17-Andreas Raudsepp), 6-Ilja Antonov, 7-Igor Subbotin (75. 11-Frank Liivak), 16-Sergei Mošnikov (46-20-Gert Kams), 10-Sergei Zenjov (65. 23-Rauno Alliku), 9-Ingemar Teever (46. 8-Hannes Anier).

Jalgpall Katar-Eesti 3:0
Mäng on lõppenud. 3:0 võitis Katar.
85. minut: Avilov väljakule, Artjunin välja.
Eesti kaitsjad korraldasid oma värava all suure segaduse ning vastastel avanes kaks võimalust värava löömiseks. Meie õnneks takerdus pall kaitsjatesse.
Ja nüüd on Infoneti 19-aastase keskkaitsja Vladimir Avilovi kord platsile pääseda.
80 minutit saab mängitud. Teine poolaeg on kulgenud väga pingevabalt.
Katar teenib nurgalöögi, ent midagi ohtlikku ei teki.
Nüüd on vahetuse kord: 75. minutil Liivak sisse, Subbotin välja.
Frank Liivak tuleb peatselt väljakule.
70. minut: Katar kombineerib ilusti, ent kauglöök vuhiseb väravast väga mööda.
Rauno Alliku vahetab välja Zenjovi.
64. minut: Anierilt hea löök karistusala joonelt, väravavahilt taas hea tõrje.
60. minut: Zenjov napsab kaitsja eest palli ning pääseb terava nurga alt löögile. Katari väravavaht päästab oma meeskonna.
57. minut: Väravavaht tõrjub Zenjovi löögi.
Zenjov mängis kaitsjast mööda, kuid tõmmatakse karistusala lähistel maha. Eestile ohtlik karistuslöök praktiliselt trahvikasti joonelt.
52. minut: Eesti nurgalöök, kuid midagi ohtlikku ei teki.
49. minut: Antonov kõmmutab hiilgava võimaluse üle värava! Pääses täiesti vabalt 6-7 meetrilt löögile.
Teine poolaeg on alanud.
Eesti poolel lahkuvad Teever, Lepistu ja Mošnikov. Platsile debütant Andreas Raudsepp, Gert Kams ja Hannes Anier.
Katari koosseis: 1-Saad Al Sheib, 3-Abdulkarim Hassan, 4-Almahdi Ali, 8-Ali Asad, 11-Hassan Al Haidous, 13-Ibrahim Majed, 17-Ismail Mohammed, 18-Mohammed Abdula Tresor, 20-Karim Boudiaf, 24-Mohammed Muntari, 25-Ahmed Abdulmaqsoud.
Teine poolaeg on algamas. Eesti poolel on vahetusest sekkumas Andreas Raudsepp, Gert Kams ja Hannes Anier.
Avapoolaeg on lõppenud. Katar juhib 3:0.
40. minut: Subbotin saab nurgalöögi ajal viielt meetrilt peaga löögile! Kahjuks mööda!
Siim: kena värava lõi mohammed peab tunnistama.
JUBA 0:3 KATARILE! Katari kontrarünnakul tõstetakse pall osavalt üle Meeritsa. Tõeline iluvärav Ismail Mohammedilt!
35. minut: Eestile ohtlik karistuslöök. Antonov lööb müüri!
Juba 0:2! Katari pallur mängib vasakul äärel Jürgensoni puhtalt üle, murrab karistusalasse ja kõmmutab palli tagumisse nurka! Värava autoriks 30. minutil Abdulkarim Hassam.
27. minut: Katar nõelab taas terava vasturünnakuga. Eestlased lasevad vastastel meie trahvikastis sööta, kuid meie õnneks läheb pealelöök üle värava.
23. minut: 1:0 KATARILE! Ilus läbisööt ründajale, kes pääses väravavahiga vastamisi ja saatis palli väravasse. Värava autoriks Mohammed Muntari.
22. minut: Eestile karistuslöök väljaku paremast äärest. Artjunin tsenderdab, kuid Teever teeb vea.
20. minut: Katari nurgalöök jõuab Meeritsa käte vahele.
15. minut: Pall on jõudmas karistusalas Zenjovile, kuid meie ründajale fikseeritakse suluseis.
12. minut: Katari väravavaht eksib väljalöögil ja pall jõuab Mošnikovini, kes ei suuda 30-35 meetrilt palli väravasse saata...
Mäng on alanud rahulikult. Eesti pole esimese viie minutiga ühtegi korralikku rünnakut teinud. Teisel mänguminutil tegi tõrje meie väravavaht Marko Meerits.