Eesti jalgpalliklubide toetuseks koguti üle 36 000 euro


FC Flora alustas ühistreeningutega
FC Flora ühistreeningFoto: Rauno Volmar

Koroonaviiruse mõjutustest ei ole pääsenud ka spordimaailm, seetõttu otsustas LHV Eesti jalgpalli peatoetajana maksta tänavused Jalgpallikaardi toetused välja kahes osas. Esimese perioodiga koguti toetusi üle 36 000 euro.

LHV Jalgpallikaart on ametlik Eesti jalgpalli fännikaart, mille omanik saab oma lemmikklubile toetust koguda. Iga Jalgpallikaardiga sooritatud ostu pealt maksab LHV 10 senti kaardiomaniku valitud jalgpalliklubi toetuseks.

Kui tavapäraselt on LHV aasta jooksul kogutud toetused välja maksnud aasta lõpus, siis tänavu jõuab esimene toetusmakse klubideni juba maikuus.

„Koroonaviiruse põhjustatud eriolukord seisatas paariks kuuks mängud ka Eesti jalgpalliklubides ja -liigades. Loodame, et LHV Jalgpallikaardiga kogutud toetused lihtsustavad natukenegi nii klubide kui alaliidu toimetulekut selles kriisis ning jalgpall saab juba selle kuu lõpus taas hoo sisse,“ ütles LHV Panga juhatuse esimees Erki Kilu.

Esimesed toetusmaksed kogusummas 36 003 eurot esimese perioodi (2019. aasta november - 2020. aasta aprill) eest jõuavad klubide ja alaliiduni maikuus ning teise perioodi (2020. aasta mai - 2020. aasta oktoober) novembris. Kokku on LHV Jalgpallikaardi kasutajaid 4458. Mullu kogunes LHV Jalgpallikaardiga tehtud maksetelt klubide toetuseks 77 694 eurot.

Suurima toetussumma kogusid Eesti klubidest Tartu JK Tammeka 2710 eurot, Tallinna FC Flora 2041 eurot ja Nõmme Kalju FC 1618 eurot.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)