Eesti jalgpalli superkarikamäng peetakse esmakordselt Narvas


FC Flora - Narva Trans
FC Flora - Narva TransFoto: Madis Veltman

Eesti jalgpallihooaja avab traditsiooniliselt meeste Superkarikas, mis toimub tänavu pühapäeval, 1. märtsil kell 13.00 Narvas Kalev-Fama staadionil, kus valitsev karikavõitja JK Narva Trans võõrustab mullust meistrit Tallinna FC Florat.

„Otsime võimalusi erinevate oluliste jalgpallimängude korraldamiseks üle Eesti, et huvilised ja klubid kogu riigis saaksid nendest vahetult osa. Narva Transi karikavõit, viimastel aastatel tehtud silmapaistev kogukonnatöö ja heal tasemel altsoojendusega kunstmurustaadion tekitasid loogika Superkarika Narvas korraldamiseks,” selgitas Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretär Anne Rei.

Flora on viimasest neljast Superkarikafinaalist osalenud kolmes ning viimati tõsteti karikas pea kohale 2016. aastal. Flora ja Trans on omavahel ka Superkarika mängus kohtunud, kui 2012. aasta kallutas Sportland Arenal toimunud matši 4:0 enda kasuks pealinnameeskond. 2012. aasta kaotus ja Levadiale allajäämine 2001. aastal on Narva ainsad kaotused Superkarikas, sest 2007. ja 2008. suutis Trans kahel aastal järjest Superkarika võita! Flora on olnud võistluse edukaim meeskond üheksa tiitliga.

Pääsmed tulevad lähiajal müüki Piletilevisse.

Superkarika viimist piirilinna toetab Intergratsiooni Sihtasutus.

Futboliit (talgpall)