Eesti jalgpalli noortekoondised loodavad väljakule naasta suve lõpus


Eesti - Leedu U17 UEFA Sõprusturniir
Eesti U17 koondis enne kohtumist Leedu eakaaslastegaFoto: Oliver Tsupsman

Covid-19 pandeemia vältel on edasi lükatud ja ära jäetud arvukalt rahvusvahelisi jalgpallikohtumisi. Eesti noortekoondiste rahvusvaheliste mängude kalender on seega lahtine ning enne augusti lõppu ühtki mängu ei peeta.

Euroopa jalgpalliliit teatas, et U17 vanuseklassi UEFA sõprusturniire tänavusel kevadhooajal ei toimu. Juba varasemalt oli avalikustatud, et noortekoondiste osavõtul toimuma pidanud suurturniirid jäetakse samuti ära, sealhulgas Eestis toimuma pidanud U17 EM-finaalturniir. U15 koondiste UEFA sõprusturniire augustist novembrini samuti ei peeta.

Eesti Jalgpalli Liidu tehniline direktor Janno Kivisild sõnas jalgpall.ee vahendusel, et juunis ja juulis veel noortekoondiste tasandil ühtki rahvusvahelist mängu ei näe ja parimal juhul naastakse veidi tavapärasema kalendri juurde augusti lõpus.

„Loodame, et noortekoondised saavad tänavu siiski väljakule, kuid enne ühegi mängu toimumist peab kõigepealt taastuma tavapärane treeningrütm. Hetkel ei sõltu arusaadavatel põhjustel need arengud enam meist, sest ootame Eesti valitsuse otsuseid seoses täies mahus treenimise ja meistrivõistluste jätkumisega,“ sõnas Kivisild.

Kivisild kinnitas, et jalgpalliliit on valmisolekus: „Pidasime viimati selleteemalise koosoleku reedel ja oleme valmis jätkama tegevustega esimesel võimalusel.“

Futboliit (talgpall)