Eesti jalgpalli noortekoondis osaleb Kubok Sodružestval

 (3)
Zlatan Ibrahimovici löögist on leidnud pall tee väravasse, AC Milan, jalgpall
Reuters/Scanpix

Eesti U-21 jalgpallikoondis osaleb 19.-29. jaanuarini Peterburis toimuval rahvusvahelisel turniiril Kubok Sodružestva.


Kuni 21-aastaste rahvusmeeskonna peatreener Frank Bernhardt nimetas 20 mängijat, kellega astutakse turniiri A-alagrupis vastu Türkmenistani, Venemaa ja Kasahstani eakaaslastele.

“Tegemist on huvitava võistlusega, kus saame kohe aasta alguses mitu tugevat mängu,” ütles Bernhardt. “Nii meie kui mitme teise riigi koondislased valmistuvad alles uueks hooajaks, mis teeb koosseisu komplekteerimise keerulisemaks, aga saan proovida ka uusi mängijaid, mis tulevaid valikmänge arvestades, on hea.”

Kolmest alagrupivastasest peab Bernhardt tugevaimaks Venemaad, kelle järel sihib teist või kolmandat kohta, sest igast neljaliikmelisest grupist pääseb veerandfinaali kaks tugevamat ja kaks paremat kolmanda koha saajat. Kui edasi ei pääseta, saadakse kindlasti veel kaks matši, sest kõik kohad mängitakse välja.

“Peame tõstma oma resultatiivsust, sest senises neljas EM-valikmängus oleme jäänud nullile,” ütles Bernhardt.

Varem Balti riikide ja endise Nõukogude Liidu vabariikide meisterklubide osavõtul mängitud võistlusel osalevad seekord U-21 koondised, kus lisaks Eestile, Venemaale, Kasahstanile ja Türkmenistanile on võistlustules Kõrgõzstan, Läti, Moldova, Ukraina, Valgevene, Iraan, Tadžikistan ja Leedu.

Eesti U-21 alagrupimängud:
19. jaanuar 12.00 Eesti - Türkmenistan
20. jaanuar 20.00 Venemaa - Eesti
22. jaanuar 17.30 Kasahstan - Eesti

Eesti U-21 koosseis:
1. Andrei Veis, FC Viljandi
2. Elvis Liivamägi, FC Viljandi
3. Joel Indermitte, FC Viljandi
4. Sander Sinilaid, FC Viljandi
5. Mikk Reintam, JJK Jyvaskylä (Soome)
6. Maksim Paponov, JK Sillamäe Kalev
7. Mart-Mattis Niinepuu, JK Tallinna Kalev
8. Martin Tšegodajev, Nõmme JK Kalju
9. Aleksei Jahhimovitš, Tallinna FC Flora
10. Rauno Alliku, Tallinna FC Flora
11. Mait Toom, Tallinna FC Flora
12. Reio Laabus, Tallinna FC Flora
13. Meelis Peitre, Tallinna FC Flora
14. Artjom Artjunin, Tallinna FC Levadia
15. Maksim Podholjuzin, Tallinna FC Levadia
16. Andero Pebre, Tallinna FC Levadia
17. Siim Tenno, Tartu JK Tammeka
18. Mikk Laas, Tartu JK Tammeka
19. Kaarel Kiidron, Tartu JK Tammeka
20. Kaarel Torop, Tartu JK Tammeka

Futboliit (talgpall)