Eesti jalgpall pälvis UEFA-lt pealtvaatajate käitumise eest ausa mängu auhinna ning kümneid tuhandeid eurosid

 (6)
Eesti-Kreeka
Eesti fännid Kreeka mängul.Foto: Brit Maria Tael

UEFA tunnustas hooaja 2015/2016 ausa mängu auhinnaga Eesti Jalgpalli Liitu.

Alates 1995. aastast on UEFA pidanud ausa mängu edetabelit, mille alusel teenisid alaliidud lisakohti eurosarjadesse. Taolise süsteemi alusel pääses ühe korra UEFA karikasarja ka Eesti klubi, 1999. aastal õnnestus see Viljandi JK Tulevikul.

2015. aastaga lõppes lisakohtade jagamine eurosarjadesse ning loodi uus ausa mängu tunnustamise süsteem, millega antakse välja kolm auhinda: ausa mängu üldvõitja, pealtvaatajate auhind ning suurima arengu teinud alaliit.

Ausa mängu võistlusel läksid arvesse 1. maist 2015 kuni 30. juunini 2016 peetud UEFA sarjade kohtumised, kus delegaadid hindasid erinevaid asjaolusid, näiteks positiivne mäng, vastase ja kohtunike austamine, pealtvaatajate kaasaelamine, ametnike käitumine ja muu taoline.

Eesti teenis tunnustuse pealtvaatajate positiivse kaasaelamise eest. Auhinnaraha 50 000 eurot suunatakse ausa mängu ja solidaarsusega seotud projektidele.

Ausa mängu üldvõitjaks tunnistati Norra, suurima arengu eest sai auhinna Valgevene.

Sealjuures sai Eesti Jalgpalli Liit sügisesel Eesti - Kreeka MM-valikmängul pealtvaatajate "F*** you referee" hüüete eest 18 500 eurot trahvi. Eestile ausa mängu auhinna toonud perioodi see aga enam ei mahtunud ning kuivõrd tegu oli FIFA võistlusega, poleks see UEFA ausa mängu arvestust ka mõjutanud.

Futboliit (talgpall)