Eestile tähendas kaotus Balti turniiril Lätile, et finaalipääs jäi kahe luhtunud penalti tõttu kättesaamatuks. „Jah, see mäng lõppes muidugi halvasti, aga penaltiseeria on juba kord selline – see võib minna mõlemat pidi,“ nentis Pehrsson pärast mängu. „Aga kui vaadata mängu üldisemalt, siis me peaksime olema rahul, et suutsime värava puhta hoida. Me keskendusime selles mängus sellele, kuidas olla kaitses kompaktsemad ja tahtsime teha madalamat pressingut, mis meil ka minu arvates päris hästi õnnestus. See oli meie peamine fookus ja selle pealt saame juba midagi üles ehitada, nii et oma kaitse struktuuriga võime rahule jääda.“

Kaitsetööd kiitnud peatreener ei jäänud aga sama rahule rünnakuga. „Kui vaatame rünnakut, siis me jäime esimesel poolajal hätta – ainult siis suutsime olla ohtlikud, kui leidsime ees üles Henri Anieri, kes tõesti suutis keskkaitsjaid ohustada. Ma arvan, et teine poolaeg läks meil paremini, kuigi meil oli tõsiseid probleeme, et luua väravaolukordi. Nii et rünnakul ei ole me kindlasti veel selles kohas, kus me tahaksime olla. Aga kui vaadata mängu tervikuna, siis võime olla üsnagi rahul, et õppisime midagi – kuidas mitte närvi minna ja kuidas töötada kaitsena ühe tervikuna.“

Mitmel puhul Pehrssonilt kiidusõnu teeninud Konstantin Vassiljev Läti mängus väga silma ei torganud. „Meil oli probleeme mängu üles ehitamisega, me ei suutnud teda hoida mängus piisavalt Anieri lähedal, mis oli meie plaan, seega ta ei saanud rünnakul piisavalt palli,“ selgitas Pehrsson. „Küsimus ongi selles, et meeskond ei ole veel rünnakuks piisavalt valmis. Vassiljev on rünnaku ülesehitamisel tõeliselt hea ja oskab mängu lahti harutada, aga me tahame, et ta vahepeal ka vastase väravale lähemale suunduks – nii pealelöökideks kui ka väravasöötudeks. Seega peab meie rünnaku struktuur paranema, et Vassiljev saaks ettepoole liikuda."

Mängijate füüsilise vormiga jäi peatreener üldjoontes rahule, eriti arvestades seda, et osade mängijate jaoks on hooaeg juba lõppenud. „Loodan, et septembris on mängu kvaliteet parem, sest valikmängud on intensiivsemad ja kõrgema tasemega,“ sõnas Pehrsson.

Laupäeval kohtub Eesti nüüd pronksimängus Soomega, kes kaotas 0 : 1 eile Eesti EM-valikgrupi vastasele Leedule. Pehrssoni sõnul poleks leedulastega mängimine Eestile aga valikmängude seisukohalt niikuinii midagi eriti näidanud. „Meie meeskonnas tuleb laupäeval palju muudatusi – mitte ükski mängija, kes täna oli algkoosseisus, ei alusta laupäeval Soome vastu. Usun, et Leedu toimib samamoodi. Vähemalt mina mõtlen nii – ei taha riskida mängijate vigastusega, kui kahe kohtumise vahel on nii vähe aega.“

Mängus vigastada saanud Sergei Zenjov oli Pehrssoni sõnul juba möödunud laupäeval hädas kerge puusa- ja kubemevigastusega ning ei teinud just sel põhjusel kaasa esmaspäevast mängu Gibraltari vastu. „Otsustasime täna proovida, aga sellest ei tulnud midagi välja. Eks me näe, mis nüüd saab, aga ma arvan, et suure tõenäosusega ta järgmisel nädalal kaasa ei mängi, vaid saab ravi ja puhkab selle nädala.“