DELFI HELSINGIS | Mattias Käit: see oli minu kõige kurvem mäng koondises

 (2)
DELFI HELSINGIS | Mattias Käit: see oli minu kõige kurvem mäng koondises
Mattias Käit (nr. 4) kohtumises Soomega pealelöögil.Foto: Rauno Volmar

Eesti jalgpallikoondis pidi võõrsil tunnistama Soome 3:0 paremust. Kohtumise järel tõdes Eesti koondise poolkaitsja Mattias Käit, et tegemist oli tema lühikese koondisekarjääri kõige kurvema mänguga.

Enne kohtumist Soomega oli 19-aastane Käit saanud kirja 10 koondisemängu ning löönud 4 väravat. “See oli kõige kurvem,“ tunnistas Käit, et nii suure kaotusega ei ole ta pidanud Eesti A-koondise mängus varasemalt väljakult lahkuma.

“Kahjuks oli see sel aastal ka kõige halvem mäng meie koondise poolt. Ei saagi aru, mis täna juhtus. Kahevõitlustes olime nõrgad. Palliga ei saanud ennast käima. Kõik oli suhteliselt kehva meil,“ tunnistas Käit. “Sellise mängu järel tuleb öelda, et Soome oli meist kõvasti parem.“

Kui Eesti koondise mäng oli hall nagu Helsingi ilm, siis ainsana suutis kohati elevust tekitada just Käit, kel oli avapoolajal ka kaks head võimalust. Seejuures võitles ta need olukorrad endale välja ise, soomlaste väikese abiga.

“Kaks võimalust oligi. Esimeses läksin lööma ette ristnurka, kuid väravavht tõi selle ära. Teisel korral pidin terava nurga alt lööma, kuna teise lainega kedagi järgi ei tulnud. Kindlasti oleks tahtnud täna ikka väravat lüüa,“ sõnas Käit, kes mängis avapoolajal ääreründaja positsioonil. “Koondises olin äärel esmakordselt, kuid Fulhamis olen ka seda kohta mänginud. Seega mingeid vabandusi otsida ei saa.“

Futboliit (talgpall)