DELFI FOTOD | Floraga Euroopa liigas kohtuv Islandi meister valmistus Lillekülas tähtsaks mänguks


Eesti jalgpalli valitsev meisterklubi FC Flora läheb UEFA Euroopa liiga teises eelringis vastamisi Islandi parima klubi Reykjaviki KR-iga. Kui hommikul said A. Le Coq Arenal treenida eestlased, siis õhtul oli islandlaste kord.

Reykjavik pidi Meistrite liiga esimeses eelringis tunnistama Šotimaa suurklubi Glasgow Celticu 0:6 paremust. Möödunud aastal jäi nende laeks aga Euroopa liiga esimene eelringis, kui kahe mängu kokkuvõttes jäeti Norra klubile Moldele alla 1:7.

Reykjavik on 27-kordne Islandi meister. Enne mullust triumfi olid nad koduse meistritiitli võitnud viimati 2013. aastal. Kui Flora toetub ainult kodumaa mängijatele, siis sarnast poliitikat ajab ka Islandi klubi. Tõsi, nende ridadest leiab ka kaks leegionäri - Taani ründaja Kennie Chopart ja El Salvadori esindav poolkaitsja Pablo Punyed.

Reykjavikis mängib ka mitmeid Islandi koondisse kuulunud mehi. Suurim koondisepagas on 35-aastasel poolkaitsjal Palmi Rafn Palmasonil, kes alates 2008. aastast on Islandi eest platsile pääsenud 18 kohtumises.

Flora ja Reykjaviki mängus pannakse pall mängu neljapäeva õhtul Lilleküla staadionil kell 19.30. Delfi kajastab mängu tekstipõhise otseblogi kaudu.

Futboliit (talgpall)