Briti meedia: Eesti vutikoondise keskkaitsja siirdub Šoti kõrgliigasse


Eesti - Põhja-Iirimaa jalgpallikoondiste EM-valikmäng
Hea peavõitlejana tuntud Vihmann pani juunikuises kohtumises palli ka Põhja-Iirimaa võrku, kuid kohtunikud nägid olukorras viga ning tabamust ära ei lugenud.Foto: Madis Veltman

Eesti jalgpallikoondise keskkaitsja Madis Vihmann siirdub laenule Šotimaa kõrgliigaklubisse St Johnstone, kirjutab Šoti meedia.

23-aastane ja 195 cm pikkune Vihmann siirdus esimest korda välismaale tänavuse aasta alguses, kui kolis Florast laenule Norra kõrgliigaklubi Stabaeki juurde. Nüüd on laen Norras lõppemas ning mees juba selle nädala lõpuks siirdumas hoopis Šotimaale.

Eesti koondises on Sangastest pärit Vihmannil seni kirjas 19 kohtumist.

St Johnstone on Šotimaa kõrgliigas keskmiku rolli täitev klubi - lõppenud hooajal saadi 12 meeskonna seas seitsmes koht. Aasta enne seda oldi kaheksandad, kaks hooaega tagasi aga neljandad.

Väidetavalt jäi Vihmann St Johnstone'i põhjaiirlasest peatreenerile Tommy Wrightile silma aasta esimesel poolel, kui Eesti ja Põhja-Iirimaa koondised kaks korda omavahel kohtusid.

Šoti kõrgliigas algab uus hooaeg 3. augustil, kui St Johnstone sõidab külla Celticule, kes madistab vahetult enne seda Nõmme Kaljuga.

Futboliit (talgpall)