BLOGI | Klavan aitas Cagliari väärtusliku viigini AC Milani vastu

(43)
Ragnar KlavanFoto: Cagliari Calcio/Twitter

Ragnar Klavani koduklubi Cagliari jätkas täna Itaalia Serie A hooaega raske mänguga, kui koduplatsil võeti vastu liiga üks tippmeeskondadest AC Milan. Kohtumine lõppes 1:1 viigiseisul.

Kohtumine algas kodumeeskonna jaoks suurepäraselt, kui 4. minutil viis Cagliari juhtima Joao Pedro. Esimest poolaega uimaselt alustanud AC Milan ei suutnud rünnakul teravust luua ja poolajale mindi võõrustajate eduseisus.

Pausilt naases Milan teise hooga ning 55. minutil viigistas seisu Gonzalo Higuain, kellele see oli esimeseks väravaks Milani särgis. Viimase pooltunni jooksul oli mõlemal meeskonnal võimalusi võiduvärava löömiseks, kuid olukordi ära kasutada ei suudetud.

Ragnar Klavan tegi Cagliari kaasa täismängu.

Cagliari on nelja mänguga kogunud viis punkti ja asub tabelis 12. kohal. Milan on ühe mängu vähem pidanud, mis annab neile nelja punktiga 14. koha.

Järgmises voorus kohtub Cagliari võõrsil Parmaga, Milan võõrustab Atalantat.

CAGLIARI - AC MILAN
Kohtumine on lõppenud seisul 1:1! Cagliari võitleb Milani vastu välja võitlusliku viigi.
Higuain sai peaga vabalt löögile, aga suunab palli postist mööda.
Kaks minutit on jäänud. Milan otsib võiduväravat.
4 minutit on antud lisaaega!
85. minut: Mõlemal meeskonnal on olnud teravaid olukordi, kuid väravat pole veel suudetud lüüa. Kas suudab kumbki tiim võidu tuua?
Cagliari ründaja vastu vilistati viga.
78. minut: Cagliaril on heast kohast kasutada karistuslöök.
73. minut: Milan valdab keskväljal palli, ent midagi ohtlikku tekitada pole suutnud.
64. minut: Cagliari teeb teise vahetuse, värava autor Joao Pedro välja ja Sau tuleb tema asemel.
62. minut: Milani juhtvärav oli lähedal.
60. minut: Joao Pedro leiti Milani kastist hea sööduga üles, aga Milani kaitse seisis kindlalt ja Pedro löögile ei pääsenud.
Milan sai oma tahtmise ehk kiire viigivärava kätte.
Vasakkaitsja kaotas kasti lähedalt ootamatult palli ja Higuain kasutas võimaluse suurepäraselt ära.
1:1! Gonzalo Higuain kasutas ära Cagliari kaitse eksimuse ja viigistab seisu.
52. minut: Cagliari teeb esimese vahetuse, Farias välja ning Ionita sisse ehk üks ründaja vahetas teise välja.
Padioniga midagi tõsist lahti pole ja saab kohtumist jätkata
Milan on teist poolaega selgelt teravamalt alustanud. Pall on pidevalt Cagliari kasti ümber.
Mänguseisak. Cagliari nr 20 Padion on saanud kokkupõrkes kergelt viga ja vajab arstiabi.
48. minut: Suurepärane tõrje Cagliari väravavahilt päästab meeskonna halvimast.
Teine poolaeg on alanud! Kumbki meeskond vahetusi ei teinud
Esimene poolaeg on lõppenud! Pärast Cagliari kiiret avaväravat kumbki meeskond midagi väga teravat korraldada pole suutnud.
Käimas on poolaja viimane minut.
42: minut Suso saadab Milani poolelt palli Cagliari kasti, aga sööt lendab liiga kõrgelt üle mängijate.
38. minut: Milan on viimastel minutitel saanud kerge surve peale, külalistele nurgalöök.
35. minut: Milan on siiamaani mänginud üllatavalt hambutult. Cagliari jaoks mäng sujub.
32. minut: Cagliari kontrollib palli ja otsib võimalust ründamiseks.
29. minut: Cagliari paremkaitsja Dario Srna saadab äärest palli ohtlikult kasti, kuid Donnarumma püüab selle kindlalt.
Calhanoglu sai Milani eest paari meetri pealt vabalt löögile, aga lööb üle värava.
Calhanoglu saadab ohtliku palli kasti, aga Higuain ei saa palli omaks. Pall on taas Cagliari käes.
Milan valdab ohtlikult palli Cagliari värava ümber, senised löögid on kaitsjad suutnud blokeerida.
15. minut: AC Milani mäng on elavnenud, aga siiamaani on kohtumine möödunud Cagliari kontrolli all.
11. minut: Esimene ohtlik üritus AC Milanilt, kuid Hakan Calhanoglu lööb küljevõrku.
8. minut: Cagliari on olnud siiamaani üritavamaks pooleks. Sardiinia klubil kasutada nurgalöök.
Milani kaitsjad suudavad olukorra klaarida.
Cagliaril on kasutada ohtlikust kohast karistuslöök.
Super! Cagliari asub juba 4. minutil kohtumist juhtima! Värava autoriks on Joao Pedro.
Kohtumine on alanud!
Peatselt on algamas kohtumine Cagliari ja AC Milani vahel!
Kohtumise eel on Cagliari 4 punktiga 13. kohal. Ühe mängu vähem pidanud Milan on 3 punktiga 17.
Tervist jalgpallisõbrad! Tihe spordiõhtu jätkub jalgpalliga, kui Klavan alustab Cagliari eest algrivistuses AC Milani vastu.

ENNE MÄNGU:

Kannakõõluse vigastusega hädas olev Klavan jättis vahele Eesti koondise eelmisel laupäeval peetud Rahvuste liiga kohtumise Kreekaga, aga sai teisipäeval Soome vastu kaasa teha. Pärast mängu oli eestlane aga suhteliselt tusane ning ei osanud öelda, kas ta saab täna mängida.

Matšieelsel treeningul sai Klavan aga kaasa teha ning kõigi eelduste kohaselt kuulub ta õhtuses mängus põhikoosseisu.

Eestlase osalusel on Cagliari hooaega suhteliselt korralikult alustanud - Klavani debüüdil tehti kodus Sassuologa 2:2 viik, seejärel alistati võõrsil 1:0 Atalanta. Esimeses voorus saadi enne eestlase liitumist Empolilt 0:2 kaotus.

Milan on sel hooajal pidanud kaks mängu - Napolilt saadi 2:3 kaotus, AS Roma alistati aga 2:1.

Milani peatreeneriks on legendaarne Gennaro Gattuso.

Kohtumine Cagliaris algab täna õhtul kell 21.30.