BLOGI JA FOTOD | Tuline kahe penalti ja punase kaardiga derbi Lillekülas lõppes Flora napi võiduga

(14)

FC Flora võttis jalgpalli Premium liiga 19. vooru põnevuskohtumises Lilleküla staadionil FCI Levadia üle napi 2:1 võidu. Edu Levadia ees suurenes liidermeeskonnal viiele punktile.

Flora asus kohtumist juhtima 17. minutil Erik Sorga penaltist, mille tekitas käega Frank Liivaku tsenderduse peatanud Kirill Nesterov, kusjuures telekordusest ei saanud kindalt väita, et käega mäng just karistusalas sees toimus.

51. minutil oli Liivak taaskord terav, lüües Eesti koondise esiväravavahi Sergei Lepmetsa selja taha palli, mis Flora nurgalöögi järel ohtlikult kuue-seitsme meetri peal lahtiseks jäi. Levadia kaitsjad nahkkera klaarida ei suutnud, Liivak kasutas olukorra filigraanselt ära.

Levadia vähendas kaotusseisu pärast Gert Kamsi käepalli 61. minutil penaltist, mille realiseeris külmavereliselt Markus Jürgenson.

74. minutil tõi Levadia oma kolmanda vahetusena Premium liiga debüütmänguks väljakule uue Kolumbia ründaja Erick Andres Moreno Serna. Flora värske täiendus, Norrast laenule võetud Eesti koondise varuväravavaht Matvei Igonen sai platsile juba algrivistuses.

Kohtumise lõpuminutitel jäi Levadia veel arvulisse vähemusse, sest teise kollase kaardi teenis nende keskkaitsja Jevgeni Osipov.

Tabeliseis:

Standings provided by Sofascore LiveScore

Loe blogist, kuidas kohtumine kulges!

FCI Levadia - FC FLora
Gunnar Leheste: Kell 19 algab Viljandis sealse Tuleviku ja Tartu Tammeka kohtumine.
Gunnar Leheste: Läbi. Florale 2:1 võit.
Gunnar Leheste: Levadia viimane vabalöök, Lepmets tuleb seda sooritama.
Gunnar Leheste: Tarajev saadab Osipovi punase kaardiga duširuumi, üks Flora mängijatest on murul pikali. Olukorra järgselt on veel meestel omavahel nügimist.
Gunnar Leheste: Neli lisaminutit.
Gunnar Leheste: Tarajev karistab Igoneni aja venitamise eest kollasega. Platsil oli korraga kaks palli, kohtunik näitas veel näpuga, kumma ta peab lahtilöögiks võtma. Igonen tahtis teist.
Gunnar Leheste: 89. minut: Morelli sai viiekasti vasakus ääres hästi peaga löögile, aga maapõrkest läks nahkkera postist napilt mööda.
Gunnar Leheste: 87. minut: Flora vahetab: Vlasij Sinjavski vahetab välja Martin Milleri.
Gunnar Leheste: Pealtvaatajate arvuks on protokollis märgitud 1124, mis laulupeo nädalavahetust arvestades pole sugugi paha.
Gunnar Leheste: 81. minut: Levadia kolumblasel Moreno Sernal esimene pealelöök Premium liigas kirjas. Paraku ei saanud ta Jürgensoni tsenderdust korralikult kätte ja pealöök läks kõrge kaarega üle värava.
Gunnar Leheste: Levadia uus mees aktsioonis.
Gunnar Leheste: Flora vahetab samuti. 79. minutil lahkub platsilt Frank Liivak, asemele tuleb Rauno Alliku.
Gunnar Leheste: 76. minut: Levadia nurgalöök. Osipovi pealöök värava ees ebaõnnestub.
Gunnar Leheste: 75. minut: Flora terav rünnak lõpeb Kamsi pealelöögiga kõrgelt üle värava.
Gunnar Leheste: 74. minut: Levadia teeb kolmanda vahetuse. Kolumblane platsile, äsja lähilöögi küljevõrku põrutanud Nikita Andrejev pingile puhkama.
Gunnar Leheste: Levadia on väljakule saatmas kolumblast Erick Andres Moreno Sernat. Saab näha, mida uus ründaja teha suudab.
Gunnar Leheste: Osipov teenib 66. minutil lõpuks kollase. Vassiljev lõi karistuslöögi läbi müüri napilt väravast mööda. Tuleb ka nurgalöök.
Gunnar Leheste: 64. minut: kohe kui penalti määrati, kutsus Rogic soojenduselt tagasi Mark Oliver Roosnupu, kes vahetab nüüd välja Rasmus Peetsoni.
Gunnar Leheste: 61. minut: Jürgenson lõi keskele ja alla. Värav. Levadia kaotusseis väheneb 1:2-le.
Gunnar Leheste: Penalti Levadiale! Gert Kamsil oli käsi.
Gunnar Leheste: Nurgalöök lõppes Ainsalu madala ja õrna pealelöögiga ning Levadia kaitsjate klaarimisega küljeauti.
Gunnar Leheste: 59. minut: Flora ohtlik kontrarünnak, Vassiljevil oli võimalus keskele Liivakule sööta, aga lõi ise peale ja Lepmets tõrjus nurgalöögiks.
Gunnar Leheste: 57. minut: Flora kuues nurgalöök. Ei midagi tõsist. Pall maandub Lepmetsa käte vahel, kõrge kaarega saatis selle sinna pehmelt Martin Miller.
Gunnar Leheste: 56. minut: Flora viies nurgalöök. Olukord lõpeb Vassiljevi kauglöögiga kõrgelt üle värava.
Gunnar Leheste: 53. minut: Levadial oli lühikese aja jooksul kaks nurgalööki, kuid kumbki ohtlikuks ei osutunud.
Gunnar Leheste: Nurgalöögi järel oli pall viiekasti äärel korduvalt lahti, Levadia mehed seda ära klaarida ei suutnud, Liivak pani sisuliselt esimesena jala vahele.
Gunnar Leheste: 51. minut: FRANK LIIVAK LÖÖB FLORALE 2:0!
Gunnar Leheste: 51. minut: Flora kolmas nurgalöök. Gando peaga klaarimisest tuleb ka neljas.
Gunnar Leheste: 47. minut: Teise poolaja esimese pealelöögi teeb Levadia (Andrejev peaga väravast mööda).
Gunnar Leheste: Mängijad tulevad väljakule tagasi. Teine poolaeg algamas.
Gunnar Leheste: Esimene poolaeg läbi.
Gunnar Leheste: "See on täiesti ebareaalne, mine perse ausõna! Lihtsalt tõmbab maha!" ahastab Flora peatreener Jürgen Henn, kui kohtunik Osipovile kollase andmata jätab. Kordus tõestab aga, et Osipov lõi Sorgat küünarnukiga.
Gunnar Leheste: Aleksandar Rogic pole sugugi rahul. Serblasel on käte laiutamist kõvasti.
Gunnar Leheste: 45. minut: Levadia 30 meetri karistuslöök lõpeb veaga. Kahel mehel (eriti Jevgeni Osipovil) on kohtunikuga veel pikemat jutuajamist. Tarajevi käsi oli peaaegu kaardi järele haaramas.
Gunnar Leheste: 43. minut: Morelli nõrk kauglöök maandub otse Igoneni käte vahel.
Gunnar Leheste: Kolmandast tuleb kohe ka neljas.
Gunnar Leheste: 42. minut: Igonen tõrjub Andrejevi terava kauglöögi nurgalöögiks. Kolmas korner Levadiale.
Gunnar Leheste: 41. minut: Kirill Nesterovilt ohtlik pealelöök umbes kaheksalt-üheksalt meetrilt. Pall maandus aga küljevõrgus. Levadia viigivärava lõhna on juba paar korda tunda olnud.
Gunnar Leheste: 39. minut: Flora teenib 30 meetrilt karistuslöögi. Podholjužin libistas palli Sorga jalge eest minema. Kusjuures Sorgal ei olnud enam ühtegi meest, kes teda teel väravani takistama oleks jõudnud (peale väravavahi). Õhku jääb küsimus: kui viga oli, siis kuhu kaart jäi?
Gunnar Leheste: 35. minut: Levadia teine nurgalöök lühikese aja jooksul. Igonen tõrjus palli rusikaga värava eest kaugemale, aga samal ajal vilistati ka Levadiale viga.
Gunnar Leheste: Nurgalöök lõpeb Flora kiirrünnakuga, mis omakorda lõpeb Liivaku jalalöögiga Sergei Lepmetsa pähe. Ilmselt kogemata, aga hoolimatu vea eest ikkagi kollane kaart. Liivak ka vabandas Lepmetsa ees.
Gunnar Leheste: Lilleküla staadioni pressitribüünil on näha ka kahte välismaalast, tõenäoliselt Islandi klubi Stjarnani skaudid.
Gunnar Leheste: 32. minut: Levadia esimene nurgalöök. Löögi ajal võttis üks skautidest ka mobiili välja, et Levadia liikumisi filmida.
Gunnar Leheste: 27. minut: mõlemad meeskonnad võtsid vaheldumisi kontrarünnakuid ette. Flora kontra lõppes Liivaku pealelöögiga ja nende teise nurgalöögiga.
Gunnar Leheste: 25. minut: Levadia esimene pealelöök. Nikita Andrejev karistusala äärelt vasakust postist mööda.
Gunnar Leheste: 23. minut: Levadia teebki vahetuse. Tkatšuk talutatakse varumeestepingile, Marek Kaljumäe peab mängu sekkuma.
Gunnar Leheste: Penalti juurde veel tagasi tulles... Üsnagi vaieldav olukord. Palja silmaga raske hinnata, kas Nesterov palli üldse karistusalas peatas. See toimus trahvikasti parempoolses nurgas. Tsenderduse andis kasti Frank Liivak.
Gunnar Leheste: 21. minut: Juri Tkatšuk on murul pikali ja karjub valust. Lõhnab tõsise vigastuse järele.
Gunnar Leheste: Sorga saadab palli Sergei Lepmetsa selja taha võrgu keskele. LEVADIA - FLORA 0:1!
Gunnar Leheste: Gando sai õiendamise eest kollase, Kirill Nesterovil oli käsi.
Gunnar Leheste: Flora teenib 16. minutil penalti!
Gunnar Leheste: Flora nurgalöögist pääses Joao Morelli hoopis kontrarünnakule, aga brasiillane võeti lõpuks Flora kaitsjate poolt (määrustepäraselt) maha.
Gunnar Leheste: 14. minut: Flora teenib mängu esimese nurgalöögi.
Gunnar Leheste: 13. minut: Vassiljev heidab Levadia karistusala lähistel valugrimassides maha ja nõuab kohtunikult viga, aga Roomer Tarajevi vile vaikib.
Gunnar Leheste: 9. minut: Morelli hoiab kätega näost kinni ja väidab kohtunikule, et sai löögi näkku.
Gunnar Leheste: 8. minut: Jürgensoni audisisseviskest tekitas Levadia Igoneni värava all veidi teravust, aga pealelöögile keegi ei jõudnud.
Gunnar Leheste: Kõlas avavile. Flora fännide pürotehnika toss jõudis ka värskelt laiali minna.
Gunnar Leheste: Flora fännide tervitus Levadiale : "Iga roju oma koju" Vihje sellele, et põlisrivaal Levadia sellest hooajast oma kodumänge mõneti floralaste jaoks vastumeelselt samuti Lilleküla staadionil peab.
Gunnar Leheste: Veerand tundi enne mängu algust päike särab. Soojendus just lõppes, mängijad siirduvad riietusruumidesse.
Gunnar Leheste: Algkoosseisud: Flora värske täiendus Matvei Igonen puksis juba senise põhiväravavahi Richard Alandi pingile, Levadia uus ründaja Erick Andres Moreno Serna alustab pingil.

EELVAADE:

Mõlemale meeskonnale on homne heitlus eriti tähtis just kiirema tempoga kohanemisel, mis neid järgmisel nädalal Euroopa liiga teises eelringis ees ootab. Levadia sõidab 11. juuliks külla Islandi klubile Stjarnan. Flora võõrustab samal päeval A. Le Coq Arenal serblaste Niši Radnickit. Nõmme Kalju viimaseks ettevalmistavaks kohtumiseks enne Meistrite liiga mängu (9. juulil kell 19 Kadrioru staadionil Makedoonia klubi Shkendija vastu) on täna kell 19.30 algav matš võõrsil Narva Transiga. Viimane võõrustab teisipäeval kell 18.30 Rakvere kunstmurustaadionil Montenegro meeskonda Podgorica Buducnosti.

Mõlemast omavahelisest kohtumisest on Levadial ja Floral kirjas üks võit. 29. mail võttis Levadia A. Le Coq Arena murul 3:1 võidu ja 28. aprillil Sportland Arena kunstmurul peetud mängus jäi tulemusega 2:1 peale Flora.

"Oleme teineteisega palju mänginud. Kõik need on olnud alati väga tasavägised mängud, mille on otsustanud väikesed asjad. Usun, et mõlemad meeskonnad mõistavad hästi, et meil on isegi peale kõiki mõlemas leeris toimunud muudatisi võimalik mängida head jalgpalli. Loodan, et mäng tuleb huvitav, võitluslik, et me oleme julged ja suudame keskenduda just nendele väikestele asjadele," rääkis tänasel pressikonverentsil Olümpia hotellis Levadia peatreneer Aleksandar Rogic, kes kinnitas, et täie tervise juures on kõik tema mängijad peale ukrainlasest poolkaitsja Igor Žurahovski.

FC Flora peatreener Jürgen Henn: "Nagu Aleksander ütles, otsustatakse need mängud detailidega - kas keegi üllatab millegagi või suudab keegi oma põhiasju paremini teha. Ühtpidi eriline, teistpidi tavaline mäng. Arvan, et kumbki meeskond midagi erilist selleks mänguks ei muuda. Meeskondade tugevused ja mängu iseloom on teada. Väljakul on kaks võrdset meeskonda."

Levadia ründaja Nikita Andrejev: "Meie meeskond valmistub igaks mänguks alati väga põhjalikult ja intensiivselt. Floraga mängud on alati erilised ning mängijad tunnevad erilist õhustikku, aga üldiselt valmistume me homseks nagu alati. Homme on meil ainult üks eesmärk: võita. Teisi eesmärke me ei sea. Iseasi on, kuidas me suudame oma sihte ja treeneri juhtnööre ellu viia. Nagu treenerid ütlesid, tuleb tasavägine mäng, mille võidab tugevam."

Flora keskkaitsja Märten Kuusk: "Kõik ettevalmistused on tehtud. Nagu kõik teised juba ütlesid, tuleb võrdne ja võitluslik mäng. Meie eesmärk on samuti iga mäng võita ja minna eurosarjale vastu hea emotsiooniga."