Itaalia asus juhtima Vincenzo Grifo 14. minuti ilusa tabamuse järel. 27. minutil suurendas kauni löögiga itaallaste eduseisu Federico Bernardeschi. 2:0 avapoolaeg ka lõppes.

Teisel poolajal lõid võõrustajad penaltitest veel kaks väravat. 75. minutil oli täpne Grifo ning 86. minutil saatis palli võrku Riccardo Orsolini. Esimeses olukorras võttis kannaga vastase maha Georgi Tunjov, teises situatsioonis tegi vea Henri Järvelaid.

Eesti jalgpallikoondist ootavad nüüd ees Rahvuste liiga C-divisjoni kohtumised. Esmalt mängitakse pühapäeval võõrsil Põhja-Makedooniaga ja seejärel 18. novembril võõrsil Gruusiaga.

Eesti ja Itaalia mängude ajalugu ulatub lausa aastasse 1993, kui meid esimest korda 1994. aasta MM-valiksarjas kokku loositi. 0:2 kaotust, mis tundus toona justkui võiduna, meenutasime tänavu esimese koroonalaine ajal 14. aprillil ehk mängu aastapäeval. Loe Marko Kristali ja Indrek Schwede meenutusi siit!

Sama aasta septembris külastasid itaallased Kadrioru staadioni. Roberto Baggio lõi duubli, praegune Itaalia koondise peatreener, kuid tänast mängu koroona tõttu kodust telerist vaatav Roberto Mancini ühe värava.

Pole just palju neid Eesti mehi, kes Itaalia koondise võrku on sahistanud. Täpselt kaks! 1996. aasta EM-valikmängus 1995. aasta märtsis lõi Eesti koondise rekordinternatsionaal Martin Reim Salernos 40 000 pealtvaataja ees 71. minutil Angelo Peruzzi selja taha magusa palli otse karistuslöögist. Seis oli selleks hetkeks küll juba 0:3, kuid märgiline saavutus igal juhul, eriti tolle ajastu konteksti pannes.

Järgmist väravat Itaaliaga mängides pidi Eesti ootama 5641 päeva ehk peaaegu viis ja pool aastat, kui Sergei Zenjov Sinisärgis Lilleküla staadionil Azzurri vastu 31. minutil 1:0 juhtima viis. Teisel poolajal lõid Antonio Cassano ja Leonardo Bonucci kolmeminutiliste vahedega kaks kolli vastu ja Eesti kaotas 1:2.