BLOGI JA FOTOD | Paide linnameeskonna eurodebüüt Leedus lõppes kaheväravalise kaotusega

(7)

Paide linnameeskond pidi klubi ajaloo esimeses välismängus tunnistama Euroopa liiga 1. eelringis Vilniuse Žalgirise 2:0 paremust. Väravad löödi 9. ja 32. minutil. Päris häbisse siiski ei jäädud, sest vastase väravale kõmmutati ka ise seitse korda peale, millest kolm lööki suunati ka raamide vahele.

VILNIUSE ŽALGIRIS - PAIDE LINNAMEESKOND
Pealelöögid Žalgirise kasuks 20-7!
Žalgirise ultrad on staadioni kõrval parklas korralikku püro tegemas.
Mäng on lõppenud! Teisel poolajal rohkem võrku ei sahistatud.
Toom peab teisel üleminutil veel ühe tõrje tegema.
Nurgalöögist midagi välja ei tule. Kaludjerovic lööb hoopis Žalgirise kiirrünaku lõpetuseks kauglöögi posti.
Paide saab veel ühe nurgalöögi.
88. minut: Anier mängib Žalgirise kaitsja karistusala äärel üle ja mängib ennast löögile, aga Tšehhi väravavaht saab keskele suunatud palli tõrjumisega kenasti hakkama.
Paide on viimased viis minutit korralikult palli saanud vallata ja protsendi 45% peale toonud. Žalgirise mehed on kaitsesse tõmbunud ja seal oma asjadega soliidselt hakkama saanud.
84. minut: hea võimalus Paidel! Lubega ja uus mees Deabeas kombineerivad ilusa rünnaku. Hollandi ründaja pealelöögi suudab Žalgirise puurivaht tõrjuda. Lubegalt ilus sööt.
Ei tule sellest kahjuks head nahka.
Paide on üle läinud kolmemehelise kaitseliini peale ja ründesse jõudu juurde viinud. 82. minutil Paidel kasutada nurgalöök.
79. minutil: Toom peab tegema kaks head tõrjet, et tabloole ei peaks kirjutatama 3-0. Žalgirise nurgalöök.
Anier saab karistusala nurgas peale lüüa, aga kaitsjad blokeerivad selle ürituse kindlalt.
Caprioli tõmmatakse keskväljal maha ja Mantas Kuklys teenib kollase kaardi.
Paide teeb kolmanda vahetuse. 75. minutil Frolov välja ja klubi värske täiendus, Hollandi ründaja Deabeas Owusu-Sekyere tuleb asemele.
73. minut: Frolov saab keskväljavõitluses viga ja näitab meedikutele, et ka hammas on vist läinud. Kohtunikule väidab ta, et sai küünarnukiga näkku.
72. minut: teine kollane kaart Capriolile. Brasiillane läheb väga äksi täis ja näitab Soome kohtuniku suunas ähvardavalt näpuga.
68. minut: Kaludjerovic lööb palli üle Mait Toomi võrku, aga kohtunik vilistab suluseisu. Suure eeltöö tegi jälle ära Ligue 2 kogemusega Videmont, kelle peatamisega ükski Paide mees hakkama ei saanud.
64. minut: Sergei Mošnikov küsib endale mängu esimese kollase kaardi. Ei olnud ta rahul ühe keskväljal vilistatud vea üle.
Paide teeb 63. minutil teise vahetuse. Siim Luts teeb ruumi Edrisa Lubegale. Ründesse kiireid jalgu juurde.
62. minut: Žalgirise neljas nurgalöök on ohtlik! Mait Toom toob pealelöögi nurgast supertõrjega ära. Tuleb ka viies nurgalöök.
60. minut: Capriolilt väga valus pallikaotus oma karistusala lähistel. Žalgiris oli kohe poole meeskonnaga Paide kasti ümber söötu lükkamas, kuni kiireid jalgu demonstreerinud Mošnikov tagasi töötades vaheltlõike tegi.
53. minut: Saliste suunab palli oma värava posti, mille järel Kaludjerovic värava peale virutab. Paide päästab hullemast vaid Mait Toomi tõrje.
Õhuvõitluses klaarivad palli Žalgirise mehed.
51. minut. Paide teenib vasakult äärelt karistuslöögi. Vahetusest sekkunud Caprioli palli taga.
47. minut: Žalgirise esimene pealelöök teisel poolajal ka juba tehtud. Mikoliunase kauglöök lendas õnneks paremast postist mööda.
Paide alustab teist poolaega vahetusega. Sander Sinilaiu asemele tuleb poolkaitsesse Bruno Caprioli.
Esimene poolaeg on lõppenud.
45. minut: Anierile riputatakse pall värava ette võitlusse pea peale, aga Eesti koondise ründajal ollakse tugevalt küljes, nii et löögi moodi üritust ka ei tule. Väravavaht nopib kerge palli käte vahele.
44. minut: teise värava autor Antal saab kasti äärelt peale lüüa, aga lööb kõvasti mööda.
42. minut: Anier jääb karistusala äärel üksinda nelja kaitsja vastu. Kukub. Aga vile vaikib. Paide ohtlikuimat meest võetakse korralikult peale.
Žalgirisel tehtud 8 pealelööki Paide 3 vastu, neist raamide vahele suunatud 3 ja 1.
36. minut: Toom püüab Videmonti madala kauglöögi.
Veel üks väga ohtlik pealelöök kasti ääre pealt Žalgirise mehelt Kamenarilt. Tuleb ka nurgalöök.
Paide kaitseliinist mängitakse seinasööduga väga lihtsasti maha. Pelt ja Mööl ei suuda maid ära jagada, rumeenlane Liviu Antal saab liini taha palli ja lööb Toomil jalge vahelt läbi.
32. minut: Žalgiris lööb juba 2:0!
29. minut: Prantsuse ründajal Hugo Videmontil lastakse keskväljakult kasti sisse purjetada. Pealelöögi suudab Mait Toom õnneks püüda.
26. minut: paljulubav rünnak Paide poolt, aga trahvikastis jätab Anier kannasöödu Turile, kes kaotab palli. Jätkuolukorras kasti joone pealt Frolovilt pealelöök, aga lendab üle värava.
27. minut: Tur pääseb penaltipunkti juurest löögile, aga läheb vastaste rikošetist postist mööda. Paidele mängu teine nurgalöök.
Žalgirise pallivaldamisprotsent on seni olnud 66%
Nurgalöögi ajal teeb Anier vastaste kaitsjale vea.
20. minut: Paide teenib esimese nurgalöögi. Tur üritas kasti tsenderdada, aga tuli hoopis pealelöök, mille väravavaht üle lati tõrjus.
18. minut: Anier teeb head pressingut ja võidab palli Paidele. Esimene kord, kui niisugust pressi linnameeskonna poolt näeb.
12. minut: Siim Lutsult super sööt värava ette Henri Anierile. Žalgirise väravavaht toob alt nurgast palli ära. Super võimalus kontrarünnakust Paidele.
Serbia ründajale Kaludjerovicile tuleb paremalt äärelt hea tsenderdus viiekasti äärele. Mees jookseb Karl Mööli selgelt üle ja vajutab kindlalt võrgu keskele.
9. minut: VÄRAV! Žalgiris läheb 1:0 juhtima.
Seekord luhtab Žalgiris ise hea võimaluse. Tagumise posti juures jäi Tatomirovic täiesti vabaks, aga pall võttis imeliku vindi ja lipsas tal jala pealt minema üle otsajoone.
Žalgiris teeb väga kõva survet ja võidab palli tagasi.
Ohtlik pealelöök Žalgiriselt taas! Paidest jääb keegi ette ja kolmas nurk on tõsiasi.
7. minut: Vilniuse teine nurgalöök.
5. minut: Veel üks pealelöök. Pelt jääb seekord ette.
Paidelt trahvikastis ohtlik pallikaotus. Žalgirise pealelöögile jääb keegi ette ja 4. minutil tuleb juba esimene nurgalöök.
Paidekad on kohe väga sügavale kaitsesse vajunud, aga seda oligi oodata. Seni palliga väga lustida pole saadud.
Paide saab selle karistuslöögi klaarimisega hakkama.
Žalgiris teenib 1. minutil juba vasakult äärelt karistuslöögi.