BLOGI ja FOTOD | Levadia alistas Flora ja tõusis üheksandat korda Eesti karikavõitjaks

(11)

Tänavuseks jalgpalli Eesti karikavõitjaks krooniti FCI Levadia, kes alistas Lilleküla staadionil peetud finaalis 1:0 FC Flora.

Kohtumise ainsa värava lõi Roman Debelko mängu 67. minutil. Eelnevalt suutsid Levadia mängijad ilusasti Flora kaitse lahti harutada ning karistusala keskele täiesti üksinda jäetud Debelko saatis palli kindlalt parema posti äärde.

Flora üritas vahetustega veel mängu murrangut tuua ja Markus Poom sooritas ka kaks head pealelööki, kuid skoor enam ei muutunud.

Levadia peab suure kummarduse tegema väravavahile Sergei Lepmetsale, kes suutis mitmel korral heade tõrjetega meeskonna päästa.

Levadiale oli see üheksandaks Eesti karikavõiduks. Eelnevad tiitlid on saavutatud hooaegadel 1998/99, 1999/2000, 2003/04, 2004/05, 2006/07, 2009/10, 2011/12 ja 2013/14. Flora on karika võitnud seitsmel korral.

Karikafinaali oli Lilleküla staadionil vaatamas 2369 pealtvaatajat.

Enne mängu:

FCI Levadia on tänavu suure rivaali juba kahel korral alustanud. 23. veebruaril toimunud Superkarikas juhtis küll Flora 84. minutiks 2:0, kuid Nikita Andreevi ja Kirill Nesterovi tabamused viisid mängu penaltiseeriani, millest triumfeeris FCI Levadia. 14. aprillil alistas FCI Levadia oma vastase Premium liigas Sportland Arenal tulemusega 2:1.

FCI Levadia käis viimati väljakul teisipäeval, kui 90. minutiks juhiti Hiiu staadionil Nõmme Kalju FC vastu, kuid kaks lisaminuti väravat andsid võidu Nõmme meeskonnale, kes möödus FCI Levadiast ka liigatabelis tabelis. Flora mängis oma liigamängu kolmapäeval, kui A. Le Coq Arenal oldi FC Kuressaarest üle 2:1, lisab jalgpall.ee.

FC Flora - FCI Levadia
Kohtunik annab lõpuvile! Levadia on Eesti karikavõitja!
Vihmann ja Dudarev põrkavad kokku. Arstid tulevad väljakule tohterdama. Mõlemad tõusevad siiski püsti ja on valmis jätkama. Tõenäoliselt lisatakse seetõttu mängule veel paar minutit.
Lepmetsalt järjekordne supertõrje. Seekord sai proovida Ainsalu.
Kohtunik annab mängule neli lisaminutit.
Normaalaja lõpuni on jäänud veel viis minutit. Kolm vahetust ära teinud Flora üritab värskete meestega rünnata. Levadia proovib aga juba aega võita.
79. minutil on Poom taas aktsioonis. Hea ja terav löök vasakust äärest tulnud tsenderduse järel. Lepmets tõrjub aga taas.
Just mängu sekkunud Markus Poom  sooritab 77. minutil paremast äärest läbi murdmise järel ka terava löögi. Lepmets lükkab palli üle otsajoone. Flora teise poolaja parim võimalus.
73. minutil üritab Flora vastata. Rünnaku lõpus võtab Flora keskkaitsja Vihmann rinnaga palli maha ning kõmmutab otse peale. Löök läheb kindlalt üle värava.
67. minutil harutab Levadia Flora kaitse ilusasti lahti ning karistusala keskele täiesti üksinda jäänud Debelko saadab palli segamatult värava paremasse nurka. Levadia juhib 1:0!
2369 pealtvaatajat on tulnud tänast karikafinaali vaatama.
Teine poolaeg on alanud hoogsalt. Mäng käib ühe värava alt teise alla.
Kohtumise avapoolaeg on lõppenud! Väravaid on seni nägemata. Seis on 0:0!
Esimene poolaeg hakkab lõpu poole tiksuma. Viimased kümme minutit on kulgenud ikka Levadia taktikepi all. Kohtumise alguses surve alla jäänud Levadia on oma mängu saanud ajapikku korralikult jooksma.
Tundub, et Flora vasakpoolsel keskkaitsjal Jürgen Lorenzil on vastaste ründajate takistamisega kohati raskusi. Sealt pealt on juba mitu korda kärisenud.
Levadia on saanud ohjad vaikselt enda kätte. 31. minutil saab värava lähistelt löögile Gando. Flora õnneks on Toom taas tasemel.
25. minutil on mängu kõige ohtlikum olukord. Vihmann paneb karistusalas jala ebaõnnestunult pallile vahele ja see põrkab vabale Debelkole. Debelko on Toomiga silmitsi, kuid skoor jääb avamata, kuna Toom suudab jalaga palli tõrjuda.
20 minutit mängitud. Nüüdseks on mängupilt veidike rohkem võrdsustunud. Viimase kümne minuti jooksul ei ole kumbki pool ohtlikke olukordi luua suutnud. Vahepeal põletasid Flora fännid tribüünidel tõrvikuid.
Esimesed kümme minutit mängitud. Kui korra sai Levadia vastaste värava alla, siis ülejäänud aja on selgelt domineerivamaks pooleks olnud Flora. Mäng jookseb Floral korralikult ning nende rünnakute aju Beglarishvili on pidevalt aktsioonis.
Floral on kohe esimestel minutitel hea võimalus ja Lepmets peab sekkuma. Lepmetsa hea tõrje hoiab skoori tablool muutumatuna.
FCI Levadia algkoosseis: Lepmets, Kruglov, Podholjuzin, Dudarev, Jürgenson, Svraka, Tkatšuk, Harin, Gando, Andrejev, Debelko.
FC Flora algkoosseis: Toom, Kams, Vihmann, Lorenz, Aloe, Dmitrijev, Ainsalu, Saliste, Beglarishvili, Alliku, Liivak.