BLOGI | Eesti jalgpallikoondis tegi Dohas aasta teises mängus Islandiga väravateta viigi

(28)
Jalgpall Island vs Eesti
Jalgpall Island vs EestiFoto: Eero Vabamägi

Eesti jalgpallikoondis kohtus täna õhtul Katari pealinnas Dohas sõprusmängus Islandi meeskonnaga - sündmustevaene matš lõppes 0:0 viigiga.

Eesti parim võimalus avanes 83. minutil, kui Hindrek Ojamaa täpne sööt leidis karistusalas vabaks jäänud Henri Anieri, kuid paraku suunas vahetusest sekkunud ründaja palli peaga napilt üle värava.

Islandi meeskonnal oli ohtlikke olukordi rohkem, ent ka neil jäi otsustaval hetkel täpsusest puudu. Kahel korral tegi hea tõrje meie väravavaht Marko Meerits.

Täna sai meie meeskonnas koondisedebüüdi kirja algkoosseisu usaldatud Flora kaitsja Märten Kuusk.

11. jaanuaril pidas Eesti selle aasta esimese kohtumise, kui Dohas võideti Soomet 2:1.

Eesti oli Islandiga varasemalt mänginud viiel korral ning saanud ühe võidu, ühe viigi ja kolm kaotust. Viimati mängiti ligi kolm aastat tagasi A. Le Coq Arenal Raio Piiroja lahkumismatšis ning siis lepiti 1:1 viiki.

Eesti tänane algkoosseis:

Eesti - Island jalgpalli maavõistlus
KÕIK! Mäng lõppes 0:0.
Normaalaeg on lõppenud, algasid lisaminutid, mida lisati vaid kaks. Ainuüksi väravavahi vigastuse olukorras kulus rohkem aega...
83. minut: Ojamaa hea söödu järel suunab vabaks jäetud Anier palli peaga napilt üle värava. Meie kõige ohtlikum olukord!
Puri leidis Liivaku, kuid siis olid Islandi kaitsjad vahel. Eesti ei suuda kuidagi viimasel kolmandikul täpseid sööte anda.
Islandi väravavaht sai nurgalöögi olukorras nii tõsiselt vigastada, et ta tuli välja vahetada.
Eesti tegi veel ühe vahetuse: Dmitrijevi asemele tuli Rasmus Peetson.
Eesti teenib Liivaku pealelöögi järel nurgalöögi. Markus Poomilt hea nurgalöök, ent midagi väga ohtlikku ei teki. Hoopis islandlane saab vigastada,
Pealelöögid raamidesse on nüüd Islandi kasuks 2:0.
Meerits päästis Eesti koondise! Islandi ründajal lastakse meie karistusalas ringi pöörata ja lähedalt peale lüüa, ent meie õnneks suudab Meerits sellele käed vahele saada. Henrik Pürg jättis ründajale liiga palju vaba ruumi.
Statistika räägib enda eest: kahe meeskonna peale on tehtud vaid üks löök värava raamidesse. Sellega on hakkama saanud islandlased.
Island teeb veel kaks vahetust, poolajal tehti neid kolm.
64. minut: Meerits peab tegema hea tõrje, et Islandi mehe kauglöök kätte saada! Ohtliku kontra järel pääses löögile Inglismaa esiliigas Brentfordis mängiv 19-aastane Kolbeinn Birgir Finnsson.
Eesti veeretab jätkuvalt keskväljal, Island istub passiivselt kaitses.
Eesti vahetab: Trevor Elhi väljakule, lahkub Taijo Teniste.
Tund aega saab mängitud. Eesti on viimastel minutitel olnud üritavam pool, ent häid lahendusi pole leitud.
Teine poolaeg jätkub samas tempos nagu esimene lõppes. Hetkel lõhnab küll väravateta viigi järele.
Island alustab kohe väga teravalt - ohtlik olukord meie värava all lõppeb õnneks möödalöögiga.
Eesti koondis on teinud neli vahetust. Platsile said Henrik Pürg, Henri Anier, Markus Poom ja Frank Liivak, lahkusid Tamm, Vassiljev, Roosnupp ja Koskor. https://twitter.com/eestijalgpall/status/1085233229240651777
Teine poolaeg on alanud.
Avapoolaeg lõppes tulemusega 0:0.
Vassiljevi kaval sööt leiab eest Tristan Koskori, ent paraku fikseeritakse suluseis.
Viis minutit jääb avapoolaja lõpuni. Praegune seis 0:0 on igati õigustatud.
Mark Oliver Roosnupp pääses löögile, ent ei taba korralikult palli ja nahkkera vuhiseb üle värava. Hea tsenderduse andis Hindrek Ojamaa. See oli meie meeskonna senine parim olukord.
31. minut: Eestil võimalus, ent karistusalas jäädakse suluseisu. Üle tüki aja oli üks teravam olukord ka Islandi värava all.
Island teenis kolmanda karistuslöögi, aga taas oli nende tsenderdus ebatäpne.
Eesti kaitse magas Islandi ründaja Hilmar Árni Halldórssoni maha, kes sai meie kaitseliini taha hea söödu ja pääses Marko Meeritsaga silmitsi. Meie õnneks islandlase löök ebaõnnestus.
23. minutil Eesti esimene nurgalöök. 110. korda Eesti koondist esindav Vassiljev andis, ent karistusalas tehti islandlaste vastu viga ja sellega olukord lõppes. Vea tegi Puri.
Pealtvaatajaid olevat 13 000 inimest mahutaval staadionil 8...
Island sai mängu esimese kollase kaardi.
16. minut: Island sai mängu teise karistuslöögi, seekord kaugemalt. Üritati tsenderdada, aga pall lendas üle otsajoone.
Dmitrijevilt hea sööt ette Koskorile, kelle tsenderdus vasakult äärelt karistusalasse aga omasid ei leia. Pisut varem sai Koskor ise löögile, aga see ebaõnnestus ning Taani esiliigas mängiv väravavaht Ingvar Jónsson püüdis kindlalt.
Siiani väga sündmustevaene mäng.
Island sai kuuendal minutil ohtliku karistuslöögi. Meie õnneks lendas pall üle värava.
Mõlemad meeskonnad alguses suuri riske ei võta, palli liigutatakse peaasjalikult keskväljal.
Mäng on alanud!
Islandi algkoosseis: Ingvar Jónsson, Birkir Már Sævarsson, Hjörtur Hermannsson, Axel Óskar Andrésson, Davíð Kristján Ólafsson, Kolbeinn Birgir Finnsson, Aron Elís Þrándarson, Guðmundur Þórarinsson,Jón Dagur Þorsteinsson, Hilmar Árni Halldórsson ja Óttar Magnús Karlsson.
Meil on seega väljakul üks debütant - Flora kaitsja Märten Kuusk.
Tere, jalgpallisõbrad! Juba kell 18.45 algab sõprusmäng Eesti ja Islandi vahel. Eesti tänane algkoosseis on järgnev: Marko Meerits, Taijo Teniste, Joonas Tamm, Madis Vihmann, Märten Kuusk, Hindrek Ojamaa, Artjom Dmitrijev, Konstantin Vassiljev, Mark Oliver Roosnupp, Sander Puri, Tristan Koskor.