Mängu ainus värav sündis 73. minutil, kui Eesti kaitsjad ei suutnud nurgalöögi järel olukorda ära klaarida ning Aissa Laidouni saatis karistusala joonelt palli täpse löögiga meie võrku. Vahetusest sekkunud puurivaht Matvei Igonen ei suutnud isegi mitte reageerida.

20 minutit varem oli Igonen teinud hea tõrje, kui püüdis Ihor Kharatini löödud penalti. 11 meetri karistuslöögi sai Ferencvaros pärast meie koondise debütandi Markkus Seppiku tehtud viga.

Eestil väga häid väravavõimalusi ei tekkinudki. Ohtlikuimaks võimaluseks oli Vlasi Sinjavski terav pealelöök karistusalast, mille Ferencvarose väravavaht Denes Dibusz tõrjus. Mängu viimasel minutil teenis meile ohtliku karistuslöögi läbimurret üritanud Sergei Zenjov, kuid Henri Järvelaid tabas karistuslöögil kahjuks müüri.

Eesti alustas täna algkoosseisuga, kus oli lisaks kümnele FC Flora mängijale Arsenali väravavaht Karl Jakob Hein. Pärast avapoolaega, kui Heina asemel tuli sisse Igonen ja Konstantin Vassiljevi asemel Mark Anders Lepik, olid platsil vaid Flora meestest koosnev rivistus. Hiljem sekkusid veel vahetusest. Zenjov, Järvelaid, Frank Liivak, Mark Oliver Roosnupp ja Pavel Marin. Lepik sai 64. minutil vigastada ja oli sunnitud platsilt lahkuma.

Kuuepäevasest treeninglaagrist naasev Eesti jalgpallikoondis peab järgmised mängud märtsis, mil stardib 2022. aasta maailmameistrivõistluste valiksari. Eesti võõrustab 24. märtsil Tšehhit, kolm päeva hiljem kohtutakse võõrsil Valgevenega.

Möödunud nädalal Eesti jalgpallikoondise peatreeneriks kinnitatud 46-aastase šveitslase Thomas Häberli jaoks on see debüütmäng Eesti koondise lootsina.

Eelseisev kohtumine on treeningmäng ja ei lähe ametlike koondise mängude arvestusse. Koondise treeninglaager toimub 7.–13. jaanuarini ja see korraldati, et valmistuda märtsis algavaks MM-valiksarjaks. Teatavasti alustab Eesti koondis uut valiksarja 24. märtsil Tšehhi vastu ning rahvusvaheline kalender võimaldab koondisel koguneda vaid kaks päeva enne.

Treeningmäng kestab 2x45 minutit, vahetuste arv ei ole piiratud, kuid vahetusteks on lubatud mängu jooksul teha kolm pausi, millele lisanduvad vaheajal tehtavad vahetused. Pealtvaatajaid ei ole koroonaviiruse leviku tõttu treeningmängule lubatud.

Eestlaste tänane vastane Ferencvaros on 31-kordne Ungari meister. Lisaks on klubi tulnud 23-l korral kohalikuks karikavõitjaks.

Ferencvaros mängis käimasoleval hooajal Meistrite Liiga alagrupiturniiril, kus saadi tugevas G-alagrupis Torino Juventuse, FC Barcelona ja Kiievi Dinamo järel viimane koht. Ainus punkt pärines 2:2 viigist Kiievi vastu.

Häberli sõnul sarnaneb Ungari klubi Tšehhi koondisele. "Olen kindel, et nad teevadki seda. Meie vastane alustab järgmisel nädalal Ungari liigat ja on kindlasti heas vormis. Meil on see aasta esimene treeningunädal, mistõttu on mängu lõpp kindlasti keeruline, aga see on olukord, millega peame leppima,” rääkis Häberli.