Belgia jalgpallikoondis võõrustab Eestit rahvusstaadionil

 (2)
Belgia-USA jalgpall
Belgia jalgpallikoondisFoto: PEDRO UGARTE, AFP

FIFA edetabelis 2. kohal asuv Belgia koondis võõrustab 13. novembril toimuvas MM-valikmängus Eestit Brüsselis asuval kuningas Baudouin'i nime kandval rahvusstaadionil. Kohtumise avavile kõlab kell 20:45 kohaliku aja järgi (kell 21:45 Eesti aja järgi).

50 000 pealtvaatajat mahutav staadion, mis kandis varem ka Heyseli nime, on aastate jooksul võõrustanud mitme klubisarja finaali, aga ka 1972. aasta Euroopa meistrivõistluste finaali ja 2000. aasta EM-finaalturniiri kolme alagrupimängu, ühte veerandfinaali ja poolfinaali.

Äsja lõppenud EM-finaalturniiril veerandfinaali jõudnud Belgia ja Eesti on varasemalt vastamisi olnud neli korda. 2002. aastal Tallinnas teenis Belgia 1:0 võidu, aasta hiljem Liege'is võitsid väljakuperemehed 2:0. 2008. aastal jäi Belgia Liege'is peale napilt 3:2, viimati kohtuti 2009. aastal A. Le Coq Arenal, kus Eesti võitis tulemusega 2:0.

Eesti koondise poolehoidjad saavad Brüsselis peetavale Belgia – Eesti MM-valikmängule pileteid soetada Eesti Jalgpalli Liidu kaudu. Pääsmete hinda pole Belgia alaliit veel teatanud.

Piletilevis on müügil uue MM-valiksarja kodumängude piletipaketid, mis sisaldavad pääset A. Le Coq Arenal peetavatele mängudele Gibraltari, Kreeka, Belgia, Küprose ning Bosnia ja Hertsegoviinaga.

Futboliit (talgpall)