Aprilli parimateks valiti Märten Kuusk ja Jürgen Henn


Jürgen Henn ja Märten Kuusk.
Jürgen Henn ja Märten Kuusk.Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti jalgpallimeistrivõistluste aprilli parimad tulevad täiseduga jätkavast Tallinna FC Florast. Kuu parimaks treeneriks valiti Jürgen Henn ning parimaks mängijaks Märten Kuusk.

Henni käe all on Flora võitnud kõik 8 senist kohtumist - aprillis alistati järjepanu Nõmme Kalju (3:0), Maardu Linnameeskond (6:0), Narva Trans (1:0), FC Kuressaare (5:0) ja FCI Levadia (2:1). Seega suudeti kuu jooksul üle olla kolmest lähikonkurendist ning kindlalt alistati ka tabeli teise poole meeskonnad.

Viie võiduga lõppenud mängu väravate vaheks kujunes Flora kasuks 17:1. Senise hooaja peale on Flora lasknud endale lüüa vaid kaks väravat ning olulist rolli sealjuures on mänginud keskkaitsja Märten Kuusk, kes on kõigis kohtumistes kaasa teinud 90 minutit, viimases võidumängus Levadiaga kanti tema nimele ka väravasööt.

Ka InStati näitajate poolest on Kuusk liigas esirinnas - näiteks oli 23-aastase kaitsja söödutäpsus aprillis 93% (296 söödust jõudis tiimikaaslastele 275). Kahevõitlustest on ta võitnud üle 70%.

Futboliit (talgpall)