AMETLIK: 2018. aasta UEFA Superkarikafinaal toimub Eestis!

 (53)
Lilleküla staadion
Lilleküla staadionFoto: Madis Veltman

2018. aastal toimub UEFA Meistrite Liiga ja Euroopa liiga võitjate vaheline Superkarikafinaal Tallinnas A. Le Coq Arenal, kinnitab Euroopa jalgpalli katuseorganisatsioon.

Superkarikafinaaliks on plaanitud Lilleküla staadion oma esialgselt kavandatud mahus välja ehitada ning selleks otstarbeks eraldas valitsus 5 miljonit eurot.

Mäng leiab aset 14. augustil 2018. UEFA superkarikafinaalis kohtuvad UEFA Meistrite liiga ja UEFA Euroopa liiga valitsevad võitjad. Tegemist on Euroopa klubijalgpalli hooaja avalahinguga, millest vahendavad telepilti üle 200 riigi. Viimasel korral jälgis mängu otseülekande vahendusel ligi 50 miljonit inimest.

"Kahtlemata on tegemist suure tunnustusega Eesti jalgpallile ja kingitusega Eesti jalgpallisõpradele. Meistrite liiga ja Euroopa liiga võitjate kohtumine on klubijalgpalli absoluutne tippmäng, mis kunagi Eestis toimuma saab. Soovin tänada kõiki, kes selle otsuse sündimisele kaasa aitasid, nii riiklikul, kohaliku omavalitsuse kui ka jalgpalliliidu tasandil," ütles Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak.

"Eriti hea meel on mul selle üle, et suutsime anda väärika panuse Eesti vabariigi 100. sünnipäeva tähistamisse," lisas Pohlak.

Läbi aegade on UEFA superkarika viis korda võitnud Barcelona ja AC Milan, kolmel korral Liverpool ja Real Madrid. Möödunud kuul peetud superkarikafinaalis alistas Real Madrid lisaajal Sevilla 3:2.

Futboliit (talgpall)