Kälimehed Dmitrijev ja Konstantin Vassiljev saavad hästi läbi nii väljakul kui ka selle kõrval. "Me hakkasime koos mängima Tallinna Levadias, aga viimastel aastatel oleme ühiselt väljakul olnud vaid koondise eest. Kostjale meeldib rünnakule panustada ja meie koondise mängu ehitada, mina olen teistsugune ja tegutsen tema taga. Mulle meeldib, kui ta on minu kõrval, sest siis on, kellele võin alati palli anda. Kui Kostja on palliga, siis on koondis ees terav," räägib Dmitrijev.

"Oskan teise meeskonna mängu lõhkuda," nimetab ta oma peamise plussi. "Kui minu kõrval on Vassiljev, siis usaldan pealelöögi tegemise pigem talle. Tunnen rõõmu, kui meeskond võidab, siis on minus pidu," kirjeldab Dmitrijev end kui meeskonnamängijat.

Loe pikemalt jaanuarikuu Jalkast, kus lisaks on persoonilood Brent Lepistust, Lea Saaparist, Rainis Maasingust, Ken Müürist, suusataja Peeter Kümmelist ning kirjanik Jan Kausist ja tema jalkatrennis käivast pojast Mattiasest. Samuti avaldatakse põnev katkend äsja Rootsis ilmunud Zlatan Ibrahimovici elulooraamatust, lühem usutlus on koondise abitreeneri Janno Kivisillaga.

21. korda on koostatud Eesti aasta sümboolne koondis ning valitud vutiaasta laureaate erinevates kategooriates. Jalka on teinud intervjuu Tallinnas käinud eestlase Lev Nettoga, kelle vend Igor võitis Nõukogude Liidu koondises kaptnina esimese Euroopa meistritiitli 1960. aastal ja tuli neli aastat varem olümpiavõitjaks. Lev Netto kirjeldab, kuidas kuulus selgeltnägija Luule Viilma tema tütrele selgitas Igor Netto õnnetu elulõpu ja surma põhjust.

Klubilugude rubriigis tutvustab Jalka FC Nõmme Unitedi/Mart Poomi Jalgpallikooli plaane. Ajakiri otsib vastust küsimusele, kas Eestis on igale meeskonnale väga vajalikke nn vastikuid mängijaid ja vaatleb, miks jalgpallis pannakse klubidele harvemini sponsoritenimesid kui teistes sportmängudes.