VIDEO | Roomet Säälik sai Pariisis Nitro World Games'il kõrgetasemelisel võistlusel teise koha

 (1)

19-aastane ekstreemsportlane Roomet Säälik tuli Pariisis Nitro World Gamesil tõukerataste Best Trick võistlusel teisele kohale.

2014. aastal võitis Säälik Euroopa meistritiitli ning teeb sellest ajast saati piiritagustel võistlustel tippkonkurentsis ilma. Eestlane sõidab ka BMX parki ning on Simple Sessionil tunnistatud parimaks Eesti trikiratturiks.

2017. aasta tõukeratta MMil sai Eesti ekstreemspordilootus pronksmedali ning lisaks osales ka möödunud suvel kuulsal Nitro World Games võistlusel USAs, kus jõudis samuti poolfinaali. Tänavu on noormees võitnud kaks hõbedat Scooter Fest UK võistlustelt.

Roomet asub võistlema maailma tõukeratturite tippklassis, kõrvuti maailmakuulsate Dylan Morrisoni, Richard Zelinka, Ryan Williamsi jt scooteri-staaridega. Tegu on tõukeratturite võistluste kõige võimsama ja suurejoonelisema show'ga.

Poolfinaali võitnud Säälik oli finaali eel üks soosikutest, kuid pidi siiski teise kohaga leppima - oma parimad hüpped tegi ta esimeses kahes voorus, kaks ülejäänud katset lõppesid kukkumisega. Võistluse võitis austraallane Ryan Williams.

Vaata finaalvõistlust artikli päises olevast videost!