VIDEO | 11-aastane Henry Sildaru üllatas Uus-Meremaal meeste konkurentsis kolmanda kohaga

 (5)
Henry Sildaru saavutas Uus-Meremaal meeste konkurentsis kolmanda koha.
Henry Sildaru saavutas Uus-Meremaal meeste konkurentsis kolmanda koha.Foto: Henry Sildaru/Facebook

Enne juunioride MM-i peeti Cardronas ka kohaliku võistlussarja jõuproov. Seal sai kaasa lüüa ka pühapäeval 12-aastaseks saav Henry Sildaru. Kõigile üllatusena lõppes see noorele eestlasele kolmanda kohaga meeste konkurentsis.

Esmalt oli Henry jõuprooviks üles antud U14 vanuseklassis. Kui võistluse järel läks autasustamiseks, siis teda ootamatult poodiumile üldse ei kutsutud. Lõpetuseks hakati premeerima mehi ja seal hõigati kolmandana välja just Henry nimi. Seega hindasid korraldajad noore eestlase oskusi nii heaks, et lisasid ta hoopis meeste konkurentsi.

„See oli paras üllatus,” tunnistas treenerist isa Tõnis Sildaru. „Päris adekvaatsena seda tulemust siiski võtta ei saa, kuna hüpped olid väikesed ja mehed ei saanud kõiki oma parimad trikke teha. Henry sai välja panna aga kogu oma arsenali.”

„Henry on vahepealse ajaga päris heaks saanud. Mul on kohati võimatu temaga sammu pidada,” tunnustas Kelly nooremat venda.

Vaata videoblogist, mida Kelly ja Henry Sildaru on veel Uus-Meremaal teinud. Sel nädalal alustab Kelly Cardronas juunioride MM-i.