Enesetapu teinud 18-aastase lumelauatähe isa: teadnuks ma tema muret, oleksin spordi ära keelanud

 (19)
Ellie Soutter
Ellie SoutterFoto: elliesoutter/Instagram

Briti lumelauatäht Ellie Soutter leiti tänavu juuli lõpus oma 18. sünnipäeval surnuna. Suurbritannia üheks andekamaks lumelauduriks peetud Soutter tegi enesetapu.

Lumelauduri isa Tony Soutteri sõnul said tütrele saatuslikuks rasked kukkumised suusamäel.

"Ta kukkus treeningutel umbes viis korda. Iga kord oli tagajärjeks teadvusekaotus," rääkis isa ajalehele Sunday Times. "Tal oli seejärel raske mälukaotus - ta ei tundnud mind isegi seitse tundi pärast kukkumist ära. Teda vaevasid vastikud peavalud ja probleemid unetusega."

Pärast Ellie surma pöördus Bostoni ülikool perekonna poole palvega, et neil võimaldataks tütre aju uurida. Isa hakkas seejärel tütre peatrauma kohta lähemalt uurima ja avastas, et Elliel oli krooniline traumaatiline entsefalopaatia (CTE), mis oli tingitud korduvatest peavalutest.

"Kui ma oleksin CTE kohta juba varem teadnud, oleksin tal lumelauasõidu ära keelanud," lisab isa kurvalt.

Entsefalopaatia iseloomulikuks tunnuseks on vaimse seisundi häire, mis avaldub ka sügava depressioonina.

CTE avastati pärast surma ka NHLi endisel hokimehel Derek Boogaardil, kes manustas CTE-st tingitud valu leevendamiseks korraga narkootikume ja alkoholi. Boogaard suri üledoosi tagajärjel 2011. aastal, olles kõigest 28-aastane.

Väga andekaks peetud Ellie Soutter saavutas mullu toimunud Euroopa noorte olümpiapäevadel lumelauakrossis pronksmedali. Toonaselt võistluselt oli see üldse Suurbritannia koondisele ainsaks medaliks.