VIDEO | Sildaru puudumisel teenis esimese pargisõidu etapivõidu Pyeongchangi olümpiahõbe

 (2)
VIDEO | Sildaru puudumisel teenis esimese pargisõidu etapivõidu Pyeongchangi olümpiahõbe
Mathilde Gremaud Mammothis.Foto: AFP/SCANPIX

USA-s Mammothis peetud freestyle-suusatamise MK-etapil võitis naiste pargisõidu 19-aastane šveitslanna Mathilde Gremaud, kellel oli MK-sarjas selles distsipliinis võiduarve veel avamata.

2018. aasta Pyeongchangi olümpiahõbe oli enne Mammothi võistlust pääsenud kolm korda pargisõidus poodiumile, aga mitte kunagi selle kõrgeimale astmele. Hoolimata treeningul juhtunud raskest kukkumisest suutis ta kvalifikatsioonis teha parima tulemuse ning finaalis avakatsel kokku panna 86.65 punkti väärilise sõidu.

Teise koha sai šveitslanna järel norralanna Johanne Killi, kes sai teise katse eest 79.15 punkti, jõudes MK-sarjas poodiumile sel hooajal esimest ja karjääris kaheksandat korda. Poodiumi kolmanda astme hõivas 17-aastane kanadalanna Megan Oldham (76.15), kes pargisõidus pjedestaalile tõusnud kahel etapil järjest.

Mammothis rennisõidus teise koha saanud Kelly Sildaru hoo puudumise tõttu pargisõidus ei startinud. "Kolmanda hüppe jaoks ei ole Kellyl hoogu. Ilm on ilus, öösel sadas natuke värsket lund. Hoo puudumisega pole enamus rahul. Esimestel päevadel polnud treeningul probleeme, siis oli tuul tagant, hetkel aga tuult pole," põhjendas loobumist treenerist isa Tõnis Sildaru.

Meeste võistluse võitis 17-aastane ameeriklanna Mac Forehand 90.95 punktiga.