Tõnis Sildaru: esimesel hüppel maandus Kelly nukki, kuid teisel oli hoogu küll

 (4)
Kelly Sildaru MM Park City 2019
Tõnis Sildaru.Foto: Andres Putting

Kläppenis toimuval freestyle-suusatamise juunioride maailmameistrivõistlustel valmistas Kelly Sildaru Big Airi hüpete kvalifikatsioonis poolehoidjatele veidike närvikõdi, kui avahüpe lõppes kukkumisega.

„Tegelikult oli hoogu küll, kuid ta pidurdas enne hüppesse minekut kogemata natuke palju hoogu maha ning niimoodi maandus ta esimesel hüppel nukki,“ põhjendas Kelly treenerist isa Tõnis Sildaru, miks avahüppe eest läks kirja ainult 26,00 punkti.

Teisel katsel ei hakanud Kelly enam hoogu pidurdama ning tegi oma hüppe korralikult ära. Eestlanna tegi triki switch 1080, mis andis päeva parima punktiskoori ehk 92,00 punkti. „Hüpe sobib Kellyle hästi. Sama hüpe oli sees ka pargisõidu võistlusel. Tegelikult hooga probleeme ei ole. Esimesel katsel tuli lihtsalt ebaõnnestumine sisse,“ selgitas Tõnis Sildaru.

Võistluse eel arvas Tõnis Sildaru, et paar konkurenti võivad teha ka kahekordset cork'i, kuid kvalifikatsioonis keegi kahekrodset saltot veel viskama ei hakanud ning maksimaalselt tehti hoopis 900-kraadiseid pöördeid.

Big Airi hüpete finaal on Kläppenis kavas laupäeval.