SUUR TEADE | Suusaliit avaldas, millise diagnoosi Kelly Sildaru põlv sai

 (93)
Kelly Sildaru pressikonvererents Tallinna lennujaamas
Kelly SildaruFoto: Karin Kaljuläte

Eesti Suusaliit avaldas pressiteates, et Uus-Meremaa treeninglaagris viga saanud Kelly Sildaru põlvel on eesmise ristatisideme (ACL) vigastus.

"Täna läbiviidud uuringute tulemusena saame öelda, et tegemist on vasaku põlve ristatisideme vigastusega," sõnas Eesti suusaliidu lumelaua ja freestyle-suusatamise alakomitee esimees Kalle Palling.

Loe ja vaata ristatisideme vigastusest lähemalt Delfi graafikast!

"Mõistagi tekivad küsimused, et milline saab olema ravi, millal Kelly tagasi lumele saab ja kas olümpiamängudel osalemine jääb tal sel korral vahele.

Täpne pilt selgub alles lähinädalatel, kui oleme saanud spetsialistidega piisavalt konsulteerida, sest ravitaktikaid on mitmeid. Iga variandi puhul on omad plussid ja miinused, mida nüüd tulebki kaaluda.

Usun, et kõikide huvides on see, et 15-aastane sportlane saaks parima võimaliku ravi ja kiiresti tagasi oma lemmikspordiala juurde."

Sildaru enda jaoks on olulisim täielik paranemine. "Minu jaoks on olulisim täielik paranemine tagamaks pikk sportlaskarjäär. Vigastused on vältimatu osa spordist, nendega tuleb lihtsalt tegeleda ja paratamatult silmitsi seista. Kõikide armsaks saanud partnerite ja fännide toel saame kõigest üle."