Sildaruga sarnase trauma küüsis on viimasel ajal olnud mitmed eestlanna konkurendid


SPO-WIT-SNB-POLARTEC-BIG-AIR-AT-FENWAY---DAY-2
Tiril Sjaastad Christiansen.Foto: Maddie Meyer, AFP

Põlvevigastused on freestyle-suusatajate seas ühed levinumad ning nii tuleb ka ristatisidemete traumasid üsna tihti ette. Kui Kelly Sildarul tuvastati nimetatud vigastus, siis sel aastal on varasemalt sarnase häda küüsi langenud kaks eestlanna kanget konkurenti.

Kevadel vigastas oma põlve ristatisidemeid Lillehammeri X-Mängudel Big Airi hüpetes esikoha saavutanud šveitslanna Mathilde Gremaud. Märtsis põlvele viga teinud šveitslanna naasis treeningutele suve lõpus.

Big Airis X-Mängudel võidutsenud sportlastel on sel aastal läinud üldse kurvalt, kuna ristatisidemeid vigastas ka Aspenis kuldmedali kaela saanud Lisa Zimmermann. Sakslanna tegi põlvele liiga veebruaris. Praeguseks peaks ta olema paranenud, kuid Uus-Meremaa MK-etapil ta veel stardis ei olnud.

Eelmisel hooajal oli ristatisidemete traumaga hädas ka Sildaru üks suuremaid konkurente ehk norralanna Tiril Sjaastad Christiansen. Mullu Aspenis pargisõidus eestlanna järel hõbemedali võitnud Christiansen vigastas põlve 2016. aasta lõpus. Võistluskarussellile naasis ta alles nüüd Uus-Meremaal, kus oli pargisõidu MK-etapil kuues.