Kelly Sildaru võitis dramaatilise pargisõidu MK-etapi Austrias!

 (87)
"Mul on oma sõidu üle hea meel"
Kelly Sildaru on sõidu lõpetanud - võtja on selge.
Foto: Iain McGregor, Winter Games NZ

Freestyle-suusataja Kelly Sildaru tegi maailmakarikasarja hooaja avastardi, võites Austrias Stubais pargisõidu esikoha.

Avavoorus hüppel suusa kaotanud ja katse pooleli jätnud Sildarule tõid võidu teise katse eest saadud 88.46 punkti. Hüpetel tegi ta selg ees 1080-kraadised hüpped mõlemas suunas ning oli konkurentsitult kõige tehnilisem reilidel.

Teisele kohale tuli valitsev olümpiavõitja ja 2018. aasta Aspeni X-Mängude Big Airi kuldmedalist, šveitslanna Sarah Höfflin avavooru 86.36 punktiga. Kolmas oli šveitslannna Mathilde Gremaud 80.20 punktiga.

Neile järgnesid prantslanna Coline Baz (78.16), britt Isabel Atkin (71.20), šveitslanna Giulia Tanno (64.00) ning ameeriklannad Julia Krass (61.20) ja Maggie Voisin (5.34).

Sildaru võit oli seda dramaatilisem, et ta tuli teises voorus mäest alla viimasena. Senikaua oli liidrikohta hoidnud oma avakatse tulemusega Höfflin.

Sildaru on löömatuks jäänud juba 25. järjestikuses pargisõidu võistluses, kus ta on osalenud. Viimati jäi ta oma trumpalal esikohata 2013. aasta märtsis. Mullu sai ta enne vigastada saamist osaleda vaid ühel etapil, võidutsedes Uus-Meremaal Cardonas.

"Esimesel laskumisel tuli tal hüppelt maandudes suusk alt. Maandus ilmselt sisekandile. Ei teagi, mis selle täpselt põhjustas. Treeningutel pole sellist asja kordagi juhtunud, aga finaalis juhtub," kommenteeris Kelly isa ja treener Tõnis Sildaru Delfile. "Teine sõit ei õnnestunud nii hästi kui eelvoorus. Mitmel hüppel polnud haaret taga, aga reilidel oli ta täna parim."

Seotud lood:

Kui närvis Kelly pärast esimese katse ebaõnnestumist oli? "Ta ei näita seda kunagi välja. Kuulab rahulikult muusikat, mõtleb oma sõidu üle ja keskendub oma tegemistele. Mina närveerin sellistel hetkedel alati rohkem," lisas Tõnis. "Ütlesin talle enne sõitu: "Mine ja naudi! Läheb, kuidas läheb. Kui ei lähe kõige paremini, pole katki midagi.""

"Mul oli oma sõidu üle hea meel, eelkõige sellepärast, et selle ühes tükis ära tegin. Raske öelda, kas punktiskoor oli õiglane, aga pigem küll. Hüpetel jäid grab'id lühikeseks. Eilses kvalifikatsioonis tegin paremaid hüppeid ja finaalieelsel treeningul ka. Aga reiliosa üle olen küll väga õnnelik, et kõigega hakkama sain," ütles Kelly ise Õhtulehele.

Eilses kvalifikatsioonis sai Sildaru oma parima soorituse eest 97 punkti. Tõnis Sildaru põhjendas nii suurt erinevust muutunud hindamissüsteemiga: "Finaalides on nüüdsest teist tüüpi hindamissüsteem. Tulevikus on nii suurt skoori finaalides palju keerulisem saavutada."

Sildarud tulevad Austriast mõneks päevaks koju, et siis kolmapäeval USA-sse sõita, täpsemalt Coloradosse Copperisse, kus 5. detsembril on rennisõidu MK-etapi kvalifikatsioon. "Rennisõitu pole me sel aastal praktiliselt üldse harjutanud. Eks näis, kuidas seal olema saab," lisas Tõnis.

Pargisõidu MK-etapp Stubais
Sildaru tegi sarnase kava kvalifikatsoonile: esimesel hüppel switch right 1080, teisel switch left 1080, reilidel 1) switch left 270 peale, prentzel 630 maha, 2) frontside switchup 270, 3) 270 peale, prentzel 270 maha. Kohtunikud lasid Kellyl väga kaua kõrbeda ja arvutasid hoolikalt punkte. Lõpuks jäi liidrit ja teist kohta lahutama vaid 1.90 punkti.
Sildaru saab teisel katsel 88.46 punkti ja esikoht!
Voisin kukub esimesel hüppel ja sellega on tema sooritus lõppenud.
Liider Sarah Höfflin saab teise katse eest vaid 58.46 punkti, parimaks jääb avavoou 86.36. Maggie Voisin ja Kelly Sildaru on veel jäänud.
Isabel Atkin saab teise katse eest 71.20 punkti ja tõuseb neljandaks.
Avavooru tulemusega teist kohta hoidnud Mathilde Gremaud teeb teisel hüppel switch double 900 ja on ka oma ülejäänud kavaga üpris rahul. Punkte tuleb aga vähem kui avakatsel, 80.20. Teine koht jääb praegu.
Julia Krass näitas hüppel ilusat double corki 1080, reilidel aga koperdas. Hoiab ise ka peast kinni. Head punktid läksid raisku. 61.20 punkti ja viies koht.
Giulia Tanno parandab oma teisel katsel samuti tulemust, aga mitte märkimisväärselt. 64.00 annab talle hetkel neljanda koha.
Teises voorus saab Baz kirja 78.16 punkti, mis tõstab ta kolmandaks.
Naiste teine voor on alanud! Tullakse alla samas järjestuses mis esimeses voorus, rajal on praegu prantslanna Coline Ballet Baz.
Meestest juhib esimese vooru järel rootslane Henrik Harlaut 88.88 punktiga, teine on ameeriklane William Borm (86.54), kolmas šveitslane Andri Ragetti (86.38).
Üks mees peab veel oma katse tegema, enne kui naiste teine voor algab.
Kolm meest veel tulla...
12 meest on oma katse ära teinud. 6 veel.
Kaks esimest sektsiooni on hüpped, kolm viimast reilid.
Kümme meest on oma avalaskumise teinud. Kaheksa veel minna, enne kui naised uuesti peale saavad.
Hea uudis on see, et saime ka nüüd pildi ette. Ei hakka linki siin avalikult jagama, aga vihjena võib öelda, et võistlust kannab üle telekanal ORF 1.
Sildaru olevat (kinnitamata andmetel) hüppelt maandudes suusa kaotanud. Midagi tõsist õnneks lahti ei paista olevat.
Kaheksa meest on juba alla tulnud. Võistlus läheb väga kähku.
Neli meest 18-st on oma esimese soorituse teinud.
Sildaru on saanud punkte vaid kahe esimese sektsiooni kohta viiest (10.80 + 1.20 + 0 + 0 + 0) ehk ilmselt kukkus.
Tundub, et enne naiste teist vooru lastakse peale mehed, sest mäest on alla tulnud norralane Dahl Ferdinand (29.84 punkti).
Sildarul läks midagi nihu. 15.20 punkti ja avavooru järel seitsmes koht.
Maggie Voisinile läheb kirja vaid 24.98 punkti. Järgmisena on Sildaru kord.
Valitsev olümpiavõitja ja tänavune Aspeni X-mängude kuldmedalist Sarah Höfflin läheb juhtima 86.36 punktiga.
Isabel Atkin Suurbritanniast ei saa ka oma kavaga hakkama. 26.68 punkti talle.
Pyeongchangi olümpiahõbe Mathilde Gremaud teeb kõva avalduse, saades kirja 83.46 punkti.
Julia Krassi avakatse ebaõnnestub täielikult, punkte antakse vaid 12.68.
Naiste finaal on alanud. Prantslanna Coline Ballet Baz sai avakatse eest 42.30, šveitslanna Giulia Tanno 59.60 punkti.
Sildaru eilne kvalifikatsioon ja isa Tõnise kommentaarid: https://sport.delfi.ee/news/ekstreemsport/kellysildaru/kelly-sildaru-voitis-kindlalt-hooaja-avaetapi-kvalifikatsiooni?id=84528535