Kelly Sildaru kandideerib Euroopa aasta suusatajaks

 (6)
Pargisõidus näitab Kelly Sildaru kõrgeid õhulende. Rennisõidus on absoluutsest tipust praegu just kõrgus puudu ehk rohkemate punktide teenimiseks tuleb trikkide tegemiseks tõusta võimalikult kõrgele renni kohale.
Kelly Sildaru.Foto: Graeme Murray/Winter Games NZ, #WGNZ

Praegu põlvevigastust raviv freestyle-suusataja Kelly Sildaru kandideerib Euroopa aasta suusatajaks.

Downdays Euroopa aasta suusataja valimisel on nüüdseks jõudnud järg finaalide kätte ehk nii meeste kui ka naiste seas on konkurentsi jäänud kaks suusatajat. Naiste seas konkureerivad võidule veel Sildaru ning Šveitsi freestyle-suusataja Mathilde Gremaud.

17-aastase Gremaud' aasta tipphetk saabus märtsis, kui ta võitis Lillehammeri X-Mängudel Big Airi hüpetes kuldmedali. Šveitslannale tõi võidu veatu kahekordne cork 1080.

Septembris Uus-Meremaal treeninglaagris põlve vigastanud Sildaru tänavuse aasta saavutsed on olnud märkimisväärsed: eestlanna võitis Aspeni X-Mängudel pargisõidus kuldmedali, Aspeni ja Lillehammeri X-Mängudel saavutas ta Big Airi hüpetes hõbemedali, juunioride MM-il võitis 15-aastane eestlanna kuldmedali nii renni- kui ka pargisõidus ning lisaks võitis ta pargisõidus oma elu esimesel MK-etapil samuti esikoha.

Meeste seas konkureerivad esikohale Henrik Harlaut ning Aymar Navarro.

Oma lemmiku poolt saab SIIN hääletada kuni 23. detsembrini.