Kelly Sildaru hooaja avavõistlus on sattunud suure küsimärgi alla


Kelly Sildaru X-Games Aspen 2020 Slopestyle autasustamine
Kelly Sildaru Foto: Argo Ingver

Vigursuusataja Kelly Sildaru (18) plaanib hooaega alustada 20. - 21. novemvrini Austrias Stubais toimuval Freestyle-suusatamise MK-hooaja avaetapil. Koroonaviiruse pandeemia on sellele plaanile aga kriipsu peale tõmbamas.

Austria on koroonaviiruse leviku tõkestamiseks otsustanud võtta kasutusele karmimad meetmed. Nii teataski Stubai Valley suusakeskus, kus võistlus peaks toimuma, et alates 3. novembrist pannakse keskus kuni novembri lõpuni kinni. "Meil on sellest otsusest väga kahju, aga tervis on meie peamine prioriteet," seisis teates.

Ametlikku teadet Rahvusvaheliselt Suusaföderatsioonilt (FIS) võistluse tühistamise osas veel tulnud pole. Samuti on FIS-i kalendris võistlus veel alles.

Loe ka: Olümpiapääset jahtima asuv Kelly Sildaru soovib paari asja konkurentide eest salajas hoida

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!