Kelly Sildaru ei saa Šveitsis võistelda, kuid läheb sinna treenima

 (29)
Kelly Sildaru
Kelly SildaruFoto: Priit Simson

Freestyle-suusatamise hooaja viimane MK-etapp Šveitsis Silvaplanas jääb koroonaviiruse tõttu ära. Seal plaanis osaleda ka Kelly Sildaru.

18-aastase Sildaru trumpala pargisõit pidi Silvaplanas toimuma 20.-21. märtsil.

Kuna Eesti 2019. aasta parimal naissportlasel oli plaanis märtsi keskel nagunii lumele minna, kavatseb ta teisipäeval ikkagi Šveitsi sõita.

„Reis raisku ei lähe. Kui võistelda ei saa, siis trenni saab ikka teha,“ lausus Sildaru neljapäeval Delfile. „Otseselt reisihirmu ei ole. Üritan lihtsalt ennetada, sõrmi suhu ei topi. Aga selle peale ka ei mõtle, et nüüd ei tohiks enam väljas käia.“

Šveitsis oli eilse seisuga koroonaviirusesse nakatunud 652 inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!