Kelly Sildaru ala MK-etapp jääb jalgpallijuhtide paindumatuse tõttu ära, korraldajad on tulivihased

 (12)
Kelly Sildaru ala MK-etapp jääb jalgpallijuhtide paindumatuse tõttu ära, korraldajad on tulivihased
Kelly Sildaru 2019. aasta X-mängude Big Airi hüpetes.Foto: Christian Pondella/Red Bull Content Pool

Rahvusvaheline suusaliit FIS teatas oma koduleheküljel, et Düsseldorfi jalgpallistaadionil toimuma pidanud freestyle-suusatamise ja lumelaua Big Airi hüpete MK-etapp jääb ära.

3.-4. jaanuarile planeeritud võistlusele tõmbas vee peale Saksamaa jalgpalli Bundesliga. Vutijuhid polnud nõus kalendrit muutma, et Düsseldorfi Fortuna mängiks 17. vooru kohtumise võõrsil.

Matš Berliini Unioniga toimub 21. detsembril. Hüppenõlva ehitamiseks jääb kümnekonnast päevast aga väheks ja hoolimata kurnavatest läbirääkimistest ei suutnud MK-etapi korraldajad Bundesligat ümber veenda.

Korralduskomitee esimees August Pöllen ütles, et klubil ja Merkur Spiel-Arena nime kandva staadioni juhtidel polnud MK-etapi toimumise vastu midagi, küsimus oli ainult Bundesliga vastuseisus.

"On kummaline ja ebatavaline, et Bundesliga ei võtnud kalendri koostamisel staadioni plaane arvesse. Aga meil pole midagi teha. Selline üritus, kuhu jooksevad seitsmekohalised sponsorrahad, ei saa oodata juulini, kuni Bundesliga kalender välja tuleb. Meil olid FISi, sponsorite ja teenusepakkujatega juba ammu kokkulepped sõlmitud," pahandas Pöllen FIS-i kodulehel.

"Tundub, et Bundesliga juhid pole mitte spordi-, vaid pelgalt jalgpallifännid," lisas ta.

Seotud lood:

FIS-i teatel on võimalik, et Düsseldorfi MK-etapp asendatakse mõnes muus paigas toimuva jõuprooviga.

Kui tervis lubanuks ja ajastus klappinuks, oleks freestyle-suusatamise Big Airis osalenud ka Kelly Sildaru.