INTERAKTIIVNE GRAAFIK | Puust ja punaseks! Vaata Kelly Sildaru imehüpet, mis talle MM-kulla tõi

 (26)

Pole kahtlustki, Kelly Sildarule tõi freestyle suusatamise rennisõidu maailmameistritiitli viimase laskumise viimane hüpe. Sinnamaani püsis Kelly pronksil ja ilma imehüppeta, mil nimeks switch 1080 ehk selg ees kolm pööret ümber telje ja mida polnud varem ükski naine sooritanud, võinuks ta saada parimal juhul hõbeda.

Võistluste liidril Cassie Sharpe’il oli kirjas 94,4, Kellyl 88,0 punkti. Kullale tõusmiseks, tuli teha midagi erakordset, sest kohtunikud annavad uue elemendi ehk inglise keeles progressioni eest lisapunkte.

Treenerist isa Tõnis Sildaru käis tütrele mitu päeva peale, et proovigu kolme pööret. „Tegelikult õppisin ma ju alles sel hooajal ära switch 900 (kaks ja pool pööret),” selgitas Kelly. „Pärast teist sõitu rääkisin mänedžeriga. Ta ütles, et ilma selle trikita ma esikohaks vajalikke punkte ei saa. Kuna enne viimast katset oli mul pronksmedal kindel, siis ei olnud midagi kaotada. Sõidu ajal mõtlesin, et pagan, ma teen selle tonni (switch 1080) ikkagi ära. Sain aru, et pean tegema. Mõtlesin, et see ei saa ju nii raske olla, tulgu, mis tuleb...”

Tuli 95,0 punkti ja kuld.