Ilm mängib ikka vingerpussi: Kelly Sildaru ei saanud ka pargisõidus esimesel katsel rajale

 (7)
Kelly Sildaru Cardronas juunioride MM-il.
Kelly Sildaru Cardronas juunioride MM-il. Foto: Neil Kerr, Neil Kerr/Winter Games NZ

Uus-Meremaal Cardronas peetavatel freestyle-suusatamise maailmameistrivõistlustel jätkab udu endiselt võistluste korraldamise segamist ja nii tuli edasi lükata ka pargisõidu kvalifikatsioon. Kelly Sildaru ja tema konkurendid saavad pargisõidu eelvõistluseks rajale ilmselt neljapäeval. Mäletatavasti segasid udu ja tuul Cardronas ka Big Airi võistluste läbiviimist.


Enne võistlust:

Pargisõidus asub Sildaru võistlustulle tiitlikaitsjana. Juunioride maailmameistriks krooniti ta eelmise aasta kevadel, kui ta võitis tiitli Chiesa in Valmalencos. Sildarule järgnesid toona rootslanna Jennie-Lee Burmansson ja ameeriklanna Caroline Claire.

Seekord peaksid eeldatavalt olema Sildaru suurimateks konkurentideks venelannad Anastassia Tatalina ja Lana Prusakova, kes olid samas toimunud Big Airi hüpetes vastavalt esimene ja kolmas.

Septembri alguses 18-aastaseks saav Tatalina osales talvel ka Pyeongchangi olümpiamängudel, kus saavutas pargisõidus 12. koha. MK-sarjas on Tatalina jõudnud neljal korral pargisõidus esikuuikusse. Parimaks on eelmise aasta detsembris Font Romeus kirja saadud 4. koht.

Teise venelannana stardis olev 18-aastane Prusakova saavutas Pyeongchangi olümpial pargisõidus 14. koha. 2017. aasta MM-il oli ta 15. MK-sarjas on parimaks tulemuseks kaks 7. positsiooni. Need tulemused sõitis ta välja Silvaplanas ja Mammothis.

Seotud lood:

Lisaks on stardis ka Cardronas juba Big Airis viienda koha saanud ja mullu juunioride MM-il rennisõidus hõbemedali võitnud ameeriklanna Svea Irving.

Tugevamatest pargisõitjatest on rivis ka septembris 17-aastaseks saav kanadalanna Elena Gaskell, kes sõitis eelmisel hooajal MK-sarjas kolmel korral kuue parema sekka. Viies oli ta Quebec City's toimunud Big Airi ja Silvaplanas kavas olnud pargisõidu etapil.

Kokku on naiste pargisõidus starti asumas 18 sportlast. Nende seas on ka järgmise norralannana tippkonkurentsi pürgiv 15-aastane Helle Haugland Fossengen.

Kvalifikatsioonis saavad kõik 18 sportlast teha kaks laskumist, millest läheb kirja parim. Edasi finaali saab kaheksa edukamat. Finaal sõidetakse Eesti aja järgi reede esimestel tundidel. Finaalis on kõigil juba kolm katset.

Naiste freestyle-suusatamise pargisõidu kvalifikatsioon algab Eesti aja järgi kell 1.30.

Vaata kogu stardinimekirja.