Freestyle-suusatamise maailmameistrivõistlustel jäeti võistlus ära alles kolmandat korda


Kelly Sildaru rennisõit treening 4.02.2019
Lumesadu tegi PArk City MM-il naiste pargisõidu jaoks palju kurja.Foto: Andres Putting

Freestyle-suusatamise maailmameistrivõistlusi korraldatakse alates aastast 1986. Sellest ajast alates on medalikomplektid jäänud välja jagamata ainult kolmel korral. Viimaseks juhtumiks oligi nüüdne otsus jätta Park City MM-il ära naiste pargisõidu võistlus.

Varasemalt on suusatajatel jäänud medalid välja jagamata 2007. aasta Madonna di Campiglio MM-il nii meeste kui ka naiste rennisõidus. Kui pargisõidus võivad kurja juureks olla nii tuul kui ka lumesadu, siis rennisõidus võib kõige ohtlikumaks osutuda tuul. Ülejäänud kordadel ja aladel on freestyle-suusatajad saanud kõik medalid välja jagatud.

Praeguseks kuuluvad MM-kavasse sellised alad nagu pargisõit, rennisõit, Big Airi hüpped, küngaslaskumine, paralleelküngaslaskumine, vigurhüpped ning suusakross.

Alates 2015. aastast liideti freestyle-suusatamise ja lumelaua MM, mida eraldiseisvalt peeti alates 1996. aastast. Park City MM-il jäid lumeladuritel ära Big Airi hüpped nii naistele kui ka meestele. See oli ühtlasi esimeseks korraks, kui lumelauduritel maailmameistrivõistlustel mõni ala ära jäi.

Lumelaudurite MM-programmi kuuluvad pargisõit, rennisõit, Big Airi hüpped, lumelauakross, võistkondlik lumelauakross, paralleelslaalom ning paralleelsuurslaalom.