DELFI PARK CITY'S | Suurriikide värk: naiste pargisõidu MK-sarja liidrit MM-il stardis ei ole

 (1)
Eileen Gu (keskel) tähistamas karjääri esimest MK-etapivõitu.
Eileen Gu (keskel) tähistamas karjääri esimest MK-etapivõitu.Foto: FIS

Tänavusel hooajal on naiste pargisõidu MK-sarjas liidrikohta hoidmas 15-aastane ameeriklanna Eileen Gu. Gu kerkis kokkuvõttes liidriks pärast viimati toimunud Seiseralmi etappi. Gu võitis karjääri esimese MK-etapi paljuski seetõttu, et samal ajal toimusid X-Mängud ehk maailma kaheksa nimekamat pargisõitjat olid samal ajal USA-s.

Siiski on Gu näidanud head taset ka varasemalt. Kokku on ta seni osalenud karjääri jooksul kolmel MK-etapil. Font Romeus sai ta üllatuslikult teise koha. Hooaja avaetapil Stubais oli ta 11.

Vaatamata sellele ei mahtunud 15-aastane ameeriklanna koduseks MM-iks siiski pargisõidus naiskonda. Oma võimaluse pidi ta saama Big Airi hüpetes, kuid seal jäi ta sarnaselt Kelly Sildarule hoopuudusel jõuproovist eemale.

Pargisõidus mahtusid MM-iks USA naiskonda nende suurim staar Maggie Voisin. Mullu X-Mängudel pargisõidu võitnud ja tänavu kolmandana poodiumile kerkinud Voisin on oskuste poolest selgeks koondise liidriks.

USA naiskonda pääsesid veel MM-il juba Big Airis hõbemedali võitnud Julia Krass, X-Mängudel varuvõistleja staatuses olnud mitmekordne juunioride MM-ide medalist Caroline Claire ja Marin Hamill, kes sai viimasel MK-etapil neljanda koha.