DELFI PARK CITY'S | Kelly Sildaru fänniarmee kasvab võimsalt, õnnitlejate seas ka peaminister Jüri Ratas

 (47)
Kelly Sildaru võidule viiv sõit 09.02.2019
MM-tiitli võitmise järel hakkas Sildarule koheselt laekuma hulgaliselt õnnitlussõnumeid.Foto: Andres Putting

Tänapäeval jälgitakse aina hoolikamalt, kui palju on sportlastel sotsiaalmeedias jälgijaid. Kui veel mõned aastad tagasi oli kõige olulisem Facebookist vastu vaatav number, siis nüüd pööratakse juba suuremat tähelepanu Instagramile.

Nagu näha, siis edukad suurvõistlused kasvatavad jälgijate arvu kõvasti. Kui võtta värske maailmameistri Kelly Sildaru näide, siis seekordsete Aspeni X-Mängude eel oli Instagramis tema jälgijate arv 35 000 inimest.

Pärast Aspeni rennisõidus hõbemedali võitmist kerkis see 36 400 peale. Järgneval päeval olid X-Mängudel kavas pargisõit ja Big Airi hüpped, kus Sildaru võitis vastavalt kuld- ja pronksmedali. Jälgijate arv hüppas hoobilt 42 800 peale.

Nüüd õnnestus Sildarul veel kõige selle otsa võita MM-kuld rennisõidus. Vähem kui 24 tundi pärast tiitlivõitu on tema Instagrami jälgijate arv kasvanud üle 47 000.

Nagu MM-kulla järel võis näha, siis koheselt tabas Sildarut õnnitlejate laviin. Lisaks sõpradele ja sugulastele tuli kõnesid nii sponsoritelt, alaliidult kui ka näiteks peaminister Jüri Rataselt.