BLOGI | Võistlust domineerinud Kelly Sildaru krooniti enda trumpalal teistkordselt juunioride maailmameistriks

 (42)
Kelly Sildaru näitas reilidel taset.
Kelly Sildaru näitas reilidel taset.Foto: Miles Holden / Red Bull Content Pool

Kelly Sildaru krooniti Cardronas peetaval freestyle-suusatamise MM-il naiste pargisõidus maailmameistriks. Sildarule oli see enda trumpalal teiseks ja üldse kokku kolmandaks juunioride MM-tiitliks.

Sildaru domineeris kogu võistluspäeva täielikult. Eestlanna tegi päeva parima soorituse kvalifikatsiooni mõlemas sõidus ja lisaks oli ta parim ka finaalis kõigis kolmes laskumises.

Sildarule tõi lõpuks kulla finaali avalaskumine, mille eest teenis ta 95,20 punkti. Heast klassist olid ka tema ülejäänud finaalis tehtud sõidud – 92,60 ja 93,60 silma.

Hõbemedali võitis Cardronas Sildaru eest Big Airi kuldmedali napsanud venelanna Anastassia Tatalina. Tatalina oli viimase laskumise eel kinni pronksmedalis, kuid kolmanda katse 90,00 punkti tõstsid ta poodiumi teisele astmele.

Võistluspäeva üllatajaks oli 15-aastane jaapanlanna Kokone Kondo, kes võitis 87,00 silmaga pronksmedali.

Võistluse eel üheks suuremaks medalisoosikuks olnud 16-aastane Elena Gaskell pidi 79,80 punkti juures leppima neljanda kohaga. Samuti medalimõtetega võistlema tulnud ameeriklanna Eileen Gu sai 73,40 silmaga viienda koha. Big Airis pronksmedali võitnud venelanna Lana Prusakova oli 70,20-ga kuues.

Pargisõidu finaali tulemused:

1. Kelly Sildaru (Eesti) 95,20 punkti
2. Anastassia Tatalina (Venemaa) 90,00
3. Kokone Kondo (Jaapan) 87,00
4. Elena Gaskell (Kanada) 79,80
5. Eileen Gu (USA) 73,40
6. Lana Prusakova (Venemaa) 70,20
7. Kirsty Muir (Suurbritannia) 60,40
8. Constance Brogden (Suurbritannia) 48,00

Detailsemad tulemused:

Naiste pargisõidu finaali tulemused. Foto: FIS
Seotud lood:

Taas on Sildaru võistlustules Eesti aja järgi pühapäeva varahommikul, kui Cardronas on kavas rennisõidu kvalifikatsioon. Ka rennisõidus on Sildaru stardis tiitlikaitsjana.

Kelly Sildaru võistluskalender Uus-Meremaal

Juunioride MM

  • 24. august Big Airi kvalifikatsioon – jäi ära. Sildaru pääses otse finaali.
  • 26. august Big Airi finaal – esmalt lükati võistlus udu tõttu päeva võrra edasi. Lõpuks võitis Sildaru hõbemedali.
  • 29. august pargisõidu kvalifikatsioon – lükati kahe päeva võrra edasi. Lõpuks näitas Sildaru eelvõistlusel päeva parimat tulemust.
  • 31. august pargisõidu finaal – Sildaru domineeris võistlust ja krooniti pargisõidus teistkordselt juunioride maailmameistriks.
  • 2. september rennisõidu kvalifikatsioon
  • 4. september rennisõidu finaal

MK-etapp

  • 5. september Big Airi kvalifikatsioon
  • 7. september Big Airi finaal
Pargisõit juunioride MM-il
https://sport.delfi.ee/news/ekstreemsport/kellysildaru/ulevaade-millised-tahtsad-voistlused-on-kelly-sildaru-enda-karjaari-jooksul-voitnud?id=83520335
https://twitter.com/FISfreestyle/status/1035382502125260800
https://twitter.com/wintergamesnz/status/1035371816095641600
Pargisõidu finaali lõpptulemused: Sildaru maailmameister, Tatalina hõbedal ning Kondo pronksil.
Sildaru näitab ka viimasel laskumisel klassi - tulemuseks 93,60 punkti. Seega oli Sildaru päeva parim mõlemas kvalifikatsiooni laskumises ja kõigis kolmes finaalis toimunud sõidus. Kuldmedali toob talle skoor 95,20!
Tatalina teeb viimasel laskumisel suurepärase esituse ja kogub 90,00 punkti. See viib ta hõbemedalile. Kondole pronks. Sildaru on sellega kolmekordne juunioride maailmameister. Pargisõidus on see tema teiseks tiitliks. Eestlannat ootab ees veel viimane laskumine.
Medalivõitjad on selged. Eileen Gu teeb enda päeva parimaks 73,40, kuid viiendast kohast kõrgemale see teda ei tõsta. Big Airis pronksi võitnud Lana Prusakova kogub viimasel laskumisel enda parima 70,20, kuid sellest piisab ainult kuuendaks kohaks. Võistluse eel üheks medalisoosikuks olnud Elena Gaskell saab kokkuvõttes 79,80-ga neljanda koha. Viimane laskumine kanadalannal ebaõnnestus.
Kas keegi võiks ohustada ka Sildaru liidritulemust? Tundub, et eestlanna kõige tõsisemateks konkurentideks ongi praegu teisel kohal olev Kondo ja kolmandat positsiooni hoidev Tatalina. Ka kvalifikatsioonis olid mõlemad väga heal tasemel ja finaalis on nad sama hooga jätkanud. Võrreldes eelvõistlusega on finaalis seni Sildaru ülekaal olnud aga suurem. Siiski lõpuni kindlalt enda tunda ei saa. Mäletatavasti napsas Tatalina Big Airi hüpetes eestlannalt kuldmedali just viimase, kolmanda katsega.
Kvalifikatsiooni põhjal võiksid õnnestumise korral medaliheitlusesse sekkuda praegu neljandal kohal olev kanadalanna Elena Gaskell ning viimasel positsioonil olev ameeriklanna Eileen Gu. Viimasel on finaalis seni mõlemad laskumised ebaõnnestunud.
Praegu toimub meeste finaali teine voor. Seejärel saavad naised ära teha enda viimase laskumise.
Teise laskumisega läks konkurents tipus tihedamaks. Kondo tõusis neljandalt kohalt teiseks skooriga 87,00. Sildaru sai ka teisel laskumise üle 90 silma (täpsemalt 92,60) ehk ta on teinud finaali kaks kõige paremat sooritust.
Avavooru järel on teisel positsioonil Cardronas juba Big Airi kuldmedali võitnud venelanna Anastassia Tatalina, kes teenib avalaskumisega 84,00 punkti. Medalite eest võitlevad täna veel kanadalanna Elena Gaskell, jaapanlanna Kokone Kondo ja teine venelanna Lana Prusakova. Kõrgesse mängu üritab kindlasti sekkuda ka Eileen Gu, kelle avalaskumine ebaõnnestus.
Finaali seis esimese laskumise järel. Sildaru on kindel liider.
Sildaru teeb avalaskumisel suurepärase sõidu - 95,20 punkti on väga suurepärane tulemus!
FIS annab teada, et ilmastikuolude tõttu on tänane programm veninud ja seetõttu algab naiste pargisõidu finaal umbes 5.15 kuni 5.40.
Finaali stardijärjekord!
Kvalifikatsiooni lõpptulemused:
Finaal algab Eesti aja järgi kell 4.15. Seega natuke üle kolme tunni ootamist.
Kondo saab teise laskumise eest 85,60 silma. Sellega on kvalifikatsioon läbi. Kondo on eelvõistlusel üllatuslikult kolmas.
Muir kogub teisel laskumisel 66,80 punkti. Seega jääb kirja avalaskumise 67,40 ning praegu seitsmes koht.
Viimaste laskumistega ei ole tabeli tipus muudatusi toimunud. Jääb veel oodata Kondo ja Muiri teist laskumist.
Big Airis võidutsenud Tatalina on heas hoos ka pargisõidus. Venelanna kerkib 89,40 punktiga Sildaru järel teiseks. Meenutuseks, et Sildaru avasõit oli väärt 91,20 ja teine laskumine 89,60 silma.
Kokkuvõttes praegu neljandat kohta hoidva kanadalanna Elena Gaskelli teine laskumine ebaõnnestub ja kirja läheb ainult 24,00 silma.
Esmaspäeval 15-aastaseks saav ameeriklanna Eileen Gu parandab teisel laskumisel samuti ning tõuseb 78,20 silmaga viiendaks.
Svea Irving paneb veidike juurde ja saab kirja 54,40, kuid kokkuvõttes on ta ikka kaheksas.
Sildaru teeb ära enda teise laskumise. Skooriks on 89,60 punkti. Seega jääb eestlannal tabelisse avalaskumise 91,20. Praeguse seisuga on Sildaru teinud võistluspäeva kaks parimat laskumist.
Prusakova parandab teisel katsel enda tulemust ja saab skoori 74,40. Viiendast kohast kõrgemale see teda praegu siiski ei aita.
Seis kvalifikatsiooni esimese laskumise järel. Sildaru juhib. Kõigil üks katse veel.
15-aastane jaapanlanna Kokone Kondo üllatab ning läheb 88,00 silmaga Sildaru järel teiseks. 
Kokku läheb Cardronas täna jagamisele neli medalikomplekti.  https://twitter.com/wintergamesnz/status/1035276100547399680
14-aastane britt Kirsty Muir läheb 67,40 punktiga viiendaks.
Esimene voor on naistel jõudnud täpselt poole peale. Sildaru hoiab esikohta.
Cardronas juba Big Airi hüpetes kuldmedali võitnud venelanna Anastassia Tatalina saab esimesel laskumisel kirja 86,20 punkti. Sellega läheb ta Sildaru järel teiseks.
Eelmisel hooajal MK-sarjas kolmel korral kuue parema sekka sõitnud 17-aastane kanadalanna Elena Gaskell teeb korraliku soorituse ja kogub 82,80 punkti ja läheb Sildaru järel teiseks.
Eelmisel juunioride MM-il rennisõidus hõbemedali võitnud Svea Irving kogub avalaskumisega 51,40 silma.
Pyeongchangi olümpiamängudel 14. koha saanud ja Cardronas Big Airis pronksmedali võitnud venelanna Lana Prusakova saab avalaskumisel kirja 69,80 punkti.
Sildaru on rajal ja saab kvalifikatsiooni esimesel katsel kirja 91,20 punkti. See skoor viib eestlanna kindlalt finaali.
Kvalifikatsioon viiakse läbi plaanitult.  https://twitter.com/FISfreestyle/status/1035262281582559232

Kelly Sildaru juunioride MM-i avamisel. Foto: Neil Kerr, Neil Kerr/NZ Winter Games

Pargisõidu eelvaade:

Pargisõidus asub Sildaru võistlustulle tiitlikaitsjana. Juunioride maailmameistriks krooniti ta eelmise aasta kevadel, kui ta võitis tiitli Chiesa in Valmalencos. Sildarule järgnesid toona rootslanna Jennie-Lee Burmansson ja ameeriklanna Caroline Claire.

Seekord peaksid eeldatavalt olema Sildaru suurimateks konkurentideks venelannad Anastassia Tatalina ja Lana Prusakova, kes olid samas toimunud Big Airi hüpetes vastavalt esimene ja kolmas.

Septembri alguses 18-aastaseks saav Tatalina osales talvel ka Pyeongchangi olümpiamängudel, kus saavutas pargisõidus 12. koha. MK-sarjas on Tatalina jõudnud neljal korral pargisõidus esikuuikusse. Parimaks on eelmise aasta detsembris Font Romeus kirja saadud 4. koht.

Teise venelannana stardis olev 18-aastane Prusakova saavutas Pyeongchangi olümpial pargisõidus 14. koha. 2017. aasta MM-il oli ta 15. MK-sarjas on parimaks tulemuseks kaks 7. positsiooni. Need tulemused sõitis ta välja Silvaplanas ja Mammothis.

Lisaks on stardis ka Cardronas juba Big Airis viienda koha saanud ja mullu juunioride MM-il rennisõidus hõbemedali võitnud ameeriklanna Svea Irving.

Tugevamatest pargisõitjatest on rivis ka septembris 17-aastaseks saav kanadalanna Elena Gaskell, kes sõitis eelmisel hooajal MK-sarjas kolmel korral kuue parema sekka. Viies oli ta Quebec City's toimunud Big Airi ja Silvaplanas kavas olnud pargisõidu etapil.

Kokku on naiste pargisõidus starti asumas 18 sportlast. Nende seas on ka järgmise norralannana tippkonkurentsi pürgiv 15-aastane Helle Haugland Fossengen.

Kvalifikatsioonis saavad kõik 18 sportlast teha kaks laskumist, millest läheb kirja parim. Edasi finaali saab kaheksa edukamat. Finaal sõidetakse Eesti aja järgi reede esimestel tundidel. Finaalis on kõigil juba kolm katset.

Vaata kogu stardinimekirja.