BLOGI | Soojendusel kukkunud Kelly Sildaru loobus Austria MK-etapi finaalist

 (50)
Kelly Sildaru pargisõidus
Kelly Sildaru pargisõidusFoto: Priit Simson

Kelly Sildaru pidi täna võistlema Austrias Stubais toimuval freestyle-suusatamise MK-sarja esimesel etapil, kus oli kavas eestlanna trumpala ehk pargisõit. Paraku Sildaru loobus võistlemisest, sest tegi võistluseelsel soojendusel kukkudes põlvele liiga.

"Kukkusin võistluseelsel soojendusel. Pärast kukkumist sõitsin ühe ringi veel, kuid tegin ikkagi põlvele natuke haiget. Seega ei tahtnud rohkem riskida," sõnas Kelly Sildaru Delfi Spordile. "Põlv on terve. Liikusin omal jalal ikka edasi, kuid põrutus oli selline, et ei olnud praeguses olukorrast mõtet rohkem riskida."

Sildaru eemalejäämisel võitis võistluse 18-aastane prantslanna Tess Ledeux, kes sai avalaskumise eest 89 punkti. Tegemist on tema karjääri viienda MK-etapivõiduga. Teise koha sai Johanne Killi (Norra) 81 ja kolmanda hiinlanna Eileen Gu 77 punktiga.

Finaali tase oli seega viletsam kui kvalifikatsioonis. 18-aastane Sildaru võitis eelvõistluse mäletatavasti 92,5 punktiga.

Sildaru oli pargisõidus alates 2014. aasta jaanuarist võitnud 30 võistlust järjest. Tänasega sai see seeria otsa, sest eestlannale läks Stubais kirja 7. koht.

Kelly Sildaru Austria MK-etapi pargisõidu finaalis
Kelly Sildaru pikem kommentaar: https://sport.delfi.ee/news/ekstreemsport/kellysildaru/kelly-sildaru-kukkusin-naoga-vastu-maad-ja-kogu-varustus-lendas-laiali?id=91738831
Lõpptulemused:
Kvalifikatsioonis Sildarule napilt kaotanud hiinlanna Eileen Gu ei suuda samuti tulemust parandada. Seega jääb esikolmik muutumatuks.
18-aastane prantslanna Tess Ledeux võitis 89 punktiga. Tegemist on tema karjääri viienda MK-etapivõiduga. Teise koha sai Johanne Killi (Norra) 81 punktiga.ja kolmanda hiinlanna Eileen Gu 77,00 punktiga. Tase oli seega viletsam kui kvalifikatsioonis. Sildaru võitis selle mäletatavasti 92,5 punktiga.
Ükski naine pole veel oma tulemust parandanud, liidrikohal püsib Ledeux 89 punktiga.
Nüüd algab naiste võistluse teine voor.
"Kukkusin võistluseelsel soojendusel. Pärast kukkumist sõitsin ühe ringi veel, kuid tegin ikkagi põlvele natuke haiget. Seega ei tahtnud rohkem riskida," sõnas Kelly Sildaru Delfi Spordile. "Põlv on terve. Liikusin omal jalal ikka edasi, kuid põrutus oli selline, et ei olnud praeguses olukorrast mõtet rohkem riskida."
Nüüd on lõppenud meeste esimene laskumine. Hetkeseis:
Kuna Sildarul oli juba võistlusnumber seljas, pidi tegemist olema viimase hetke loobumisega. Vahest juhtus midagi soojenduse ajal... Edastame Kelly Sildaru kommentaari esimesel võimalusel.
Teine laskumine pole veel alanud.
Hetkeseis pärast avalaskumist.
Kelly Sildaru ei stardigi! Tal oli numbrimärk seljas, aga starti ei läinud. Hetkel ei ole põhjus teada. Ilmselt mingi vigastus...
Hiinlanna Eileen Gu saab 77 punkti ja läheb kolmandaks.
Johanne Killi (Norra) läheb teiseks 81 punktiga.
Kelly Sildaru tuleb rajale viimase ehk kaheksandana.
Megan Oldham (Kanada) on teisel kohal 71,00 punktiga.
Finaalvõistlus on alanud. Liider on Tess Ledeux (Prantsusmaa) 89,00 punktiga. Ameeriklanna Darian Stevens starti ei tulnud.
https://sport.delfi.ee/news/ekstreemsport/kellysildaru/pikk-voistluspaus-pani-kelly-sildarule-pinge-peale-ma-ei-tundnud-ennast-kindlalt?id=91719551
https://sport.delfi.ee/news/ekstreemsport/kellysildaru/blogi-hooaja-esimese-voistluse-teinud-kelly-sildaru-sai-austria-mk-etapi-kvalifikatsioonis-esikoha?id=91714943