17-aastasele eestlannale tõi kuldmedali finaalvõistluse teise laskumise eest saadud 93,75 punkti. Kvalifikatsiooni oli Sildaru võitnud lausa 95,50 silmaga.

Finaali alustas eestlanna 91,50-punktise laskumisega, haarates kohe esikoha. Viimases voorus, kui kuldmedal oli juba kindlustatud, teenis Sildaru 71,50 punkti.

Finaali kolmandal ehk viimasel laskumisel tegi suurepärase esituse 16-aastane hiinlanna Ailing Eileen Gu, kes sai 93,25 punkti, jäi Sildarust vaid poole silma kaugusele ja võitis hõbeda.

Pronksmedali sai Sildaru suurimaks rivaaliks peetud 17-aastane rootslanna Jennie-Lee Burmansson 90,00 punktiga. Esimesena jäi medalita alles 15-aastane britt Kirsty Muir, kes teenis 86,25 punkti.

Kelly Sildaru jaoks jätkub hooaeg juba järgmisel nädalal, kui eestlanna osaleb Aspenis X-Mängudel. Kolmekordne X-Mängude võitja lööb ka sel korral kaasa nii pargi- kui ka rennisõidus ning Big Airi hüpetes.

Sildaru võistlustest X-Mängudel teeb Delfi TV ka otseülekanded!

Lõpptulemused:

Sildaru tegi kvalifikatsioonis suurepärase võistluse - avalaskumise eest sai ta esikoha kindlustanud 91,25 punkti, teisel laskumisel teenis ta koguni 95,50 punkti.

Sildaru sõnas kvalifikatsiooni järel, et jäi tegelikult avalaskumisega rohkem rahule. Teise laskumise eest teenitud suurem punktisumma (95,50) oli talle üllatuseks.

Vaata otsepilti YouTube`ist (klikkige kirjal Vaadake YouTube'is)

Naiste pargisõidu kvalifikatsiooni esimene sõit algab Eesti aja järgi kell 10.30. Teine sõit aga kell 11.40.

Finaali avalaskumine on praeguse ajakava kohaselt algamas kell 13.20, teine kell 13.40 ja otsustav kell 14.00.

Sildaru on kvalifikatsiooni stardijärjekorras kolmas. Esimesena tuiskab rajale rootslanna Jennie-Lee Burmansson. Rootslanna peaks kõigi eelduste kohaselt olema Sildaru suurimaks konkurendiks. Burmansson võitis hooajal 2017/18 pargisõidus MK-sarja. 2017. aastal teenis ta juunioride MM-il Sildaru järel pargisõidus hõbemedali. Eelmine hooaeg jäi tal aga põlve ristatisidemete trauma tõttu vahele.

Teisena läheb rajale britt Kirsty Muir, kes võitis kevadel Kläppenis pargisõidus Sildaru järel hõbemedali. Muir peaks seega samuti kuuluma kindlalt medalisoosikute ringi.

Medalisoosikute sekka kuulub ka Hiina esindaja Eileen Gu. Mullusel hooajal veel USA värvides sõitnud Gu saavutas toona pargisõidu MK-sarja kokkuvõttes kolmanda koha. Seiseralmi MK-etapi ta aga võitis. Gu on sarnaselt Sildarule väga mitmekülgne. Tänavust hooaega alustas ta teise kohaga Cardrona rennisõidu MK-etapil.

Sildaru on treeninud Leysini suusakuurordis kaks päeva. „Esimene päev oli rajaga kohanemiseks ning võistluskava paika panemiseks. Täna (eile) oleksin pidanud kava lukku panema, ent tugevast tuulest tingitud lühema treeningaja tõttu ei saanud seda sajaprotsendiliselt paika panna,“ sõnas Sildaru.

Tuule tõttu lubatakse freestyle-suusatajatel täna erandkorras 50 minutit enne kvalifikatsioonivõistlust veel treenida.

Sildaru on olümpiadebüüdi eel põnevil. „See on minu jaoks esimene ja viimane kord noorte olümpial võistelda. Mul on väga hea meel siin olla!“

Sildaru võistlusest näeb ka otseülekannet, mida on võimalik vaadata nii EOK kodulehekülje vahendusel kui ka Rahvusvahelise Olümpiakomitee Youtube'i kanalilt.

***

Sildarul on pargisõidus teatavasti käimas ülipikk võiduseeria. Praeguseks on ta võitnud järjest 28 jõuproovi.

Viimati jäi ta pargisõidus esikohata 2013. aasta 3. märtsil, kui ta sai Kitzsteinhornis Austrian Freeski Openil kolmanda koha. Toona 11-aastast eestlannat edestasid Lisa Zimmermann ja Katie Summerhayes. Edaspidi on olnud olukord, kus starti asudes on Sildaru ka esikoha teeninud.