BLOGI | Kelly Sildaru näitas rennisõidus isegi suuremat ülekaalu ja krooniti neljandat korda maailma parimaks

 (59)
Kelly Sildaru on neljakordne juunioride maailmameister.
Kelly Sildaru on neljakordne juunioride maailmameister. Foto: Winter Games NZ, Winter Games NZ/Twitter

Kelly Sildaru krooniti karjääri jooksul neljandat ja rennisõidus teist korda juunioride maailmameistriks, kui ta kaitses Cardronas enda mullust rennisõidu MM-tiitlit.

Sarnaselt pargisõidu finaalile oleksid ka rennisõidus andnud Sildarule MM-tiitli kõik kolm laskumist. Parimal juhul sai ta kirja 92,20 silma. Ülejäänud laskumiste tulemused olid 90,60 ja 86,20 punkti.

Hõbemedali võitis Pyeongchangi olümpiamängude kuues naine Valeria Demidova Venemaalt 84,80 silmaga. Seega oli rennisõidus Sildaru ülekaal isegi suurem kui tema trumpalal pargisõidus (pargisõidus edestas Sildaru teise koha omanikku 5,20 silmaga, rennisõidus aga 7,40 punktiga).

Pronksmedali võitis seekord Pyeongchangi olümpiamängude üheksas naine ja eelmise hooaja MK-sarja kokkuvõttes kolmas Kexin Zhang Hiinast. Zhangi parimaks tulemuseks jäi viimasel laskumisel kogutud 80,60 punkti.

Esikolmikule järgnesid eelmise juunioride MM-i hõbemedalist Svea Irving USA-st ning teine ameeriklanna Eileen Gu.

Seekordne juunioride MM on freestyle-suusatajate jaoks sellega läbi, kuid Sildaru on sel nädalal Cardronas veel võistlustules. Nimelt toimub samas ka Big Airi hüpete MK-etapp. Eelvõistlus peetakse juba kolmapäeval ja finaal reedel.

Rennisõidu finaali tulemused:

1. Kelly Sildaru 92,20 punkti
2. Valeria Demidova (Venemaa) 84,80
3. Kexin Zhang (Hiina) 80,60
4. Svea Irving (USA) 71,60
5. Eileen Gu (USA) 69,00
6. Fanghui Li (Hiina) 68,00
7. Zoe Atkin (Suurbritannia) 60,40
8. Meng Wu (Hiina) 42,40

Kelly Sildaru Cardronas rennisõidus enda oskusi näitamas. Foto: Graeme Murray/Red Bull Content Pool
Seotud lood:
Rennisõidu finaal juunioride MM-il
https://twitter.com/wintergamesnz/status/1036784459264081920
Rennisõidu lõpptulemused. Sildaru maailmameister, Demidova hõbedal, Zhang pronksil.
Sildaru viimase laskumise skooriks on 90,60 silma. Seega on Sildaru taas maailmameister. Sarnaselt pargisõidule tegi Sildaru ka rennisõidus päeva kolm kõige paremat tulemust.
Zhang parandab viimases voorus ja saab kirja 80,60 punkti, kuid see annab jätkuvalt kolmanda koha. Teisel kohal oleva Demidova viimane laskumine ebaõnnestub - 29,40 silma. Seega on Kelly Sildaru rennisõidus teist korda ja kokku neljandat korda juunioride maailmameister.
FIS-i koduleht halastab ja annab nüüd ka Sildaru teise sõidu tulemuse, milleks on 92,20 silma. See on selgelt päeva senine parim tulemus.
Meeste teine laskumine on nüüdseks läbi saanud. Esikohta hoiab Pyeongchangi olümpiamängudel pronksmedali võitnud Uus-Meremaa sõitja Nico Porteous 93,90 silmaga. Algamas on naiste viimane voor, kuid endiselt ei ole antud Sildaru teise laskumise tulemust. Selge on vähemalt see, et eestlanna läheb viimasele voorule vastu liidrina.
FIS-i kodulehe live'i süsteem parasjagu ei toimi ning nii ei tea me jätkuvalt Sildaru teise laskumise tulemust. Reaalsuses on praeguseks käimas juba meeste teine voor.
Demidova parandab samuti ning tuleb Sildarule lähemale. Venelanna teise laskumise tulemuseks on 84,80 punkti. Liider Sildaru lõpetab teise võistlusvooru.
Kolmandat kohta hoidev Kexin Zhang parandab veidike enda skoori - 77,60 jätab ta siiski jätkuvalt kolmandale positsioonile.
Konkurents medalitele tiheneb - eelmise juunioride MM-i hõbemedalist Svea Irving tõuseb 71,60 silmaga neljandaks.
Nüüd teevad 12 meest enda finaali avalaskumise ja seejärel on naiste teise vooru kord.
Paremusjärjestus avalaskumise järel. Kolm soosikut on kolmel esimesel kohal, kuid lõplikult ei ole veel midagi selge.
Sildaru läheb avavooru lõpuks 86,20 silmaga võistluse liidriks. 
Nüüd läheb liidriks Valeria Demidova 83,00 punktiga. Avavooru lõpetab Kelly Sildaru laskumine.
Kuuendana tuleb rennist alla üheks soosikuks olev Kexin Zhang, kes saab kirja 76,60 punkti. Tundub, et ilmastikuolud ei ole vist parimad, sest skoorid on seni olnud oodatust madalamad.
Esimesed neli naist on esinenud üsna tagasihoidlikult ning liidriks on seni Fanghui Li 68,00 punktiga.
Ja võistlus on alanud. Meng Wu on esimesena rajal.
Korraldajad annavad nüüd teada, et udu segab võistluse algust ja tegemist on väikese viivitusega.
Võistluse stardiaega ei ole seni korrigeeritud, kuid samas ei ole ka jõuproov veel alanud.
Freestyle-suusatajate jaoks on võistluse algus natuke viibimas, kuid loodetavasti läheb võistlus peagi käima.
https://twitter.com/wintergamesnz/status/1036750656868999168
Lumelauas on rennisõidu juunioride maailmameistrid selgunud. Nüüd on peagi freestyle-suusatajate kord.  https://twitter.com/wintergamesnz/status/1036744519016837120
Naiste rennisõidu stardinimekiri. Sildaru tuleb rajale viimase laskujana.
FIS-i kodulehe teatel algab naiste freestyle- suusatamise rennisõidu finaal Eesti aja järgi kell 2.00.
Lumelaudurite rennisõidu finaalid on alanud!

Eelvaade finaalile:

Naiste rennisõidus asub tiitlikaitsjana starti Kelly Sildaru, kes näitas Cardronas parimat tulemust ka rennisõidu eelvõistlusel.

Sildaru jaoks on see rennisõidus alles karjääri kolmandaks suuremaks võistluseks. Esimene toimus tema jaoks eelmise aasta kevadel, kui ta võitis Crans-Montanas juunioride MM-tiitli. Teise tegi ta eelmise aasta 1. septembril, kui ta saavutas Cardronas MK-etapil teise koha. Nüüd on ees ootamas sel alal tema jaoks kolmas suurem jõuproov.

Naiste rennisõidus ootab Sildarut seekord ees tõsine konkurents. Kui pargisõidus ja Big Airi hüpetes olid mõned tipptasemel juuniorid puudu, siis rennisõidus on kogu paremik kohal.

Eestlanna kõrval on stardis terve eelmise MM-i esikolmik: hõbemedalist Svea Irving (USA), pronksmedalist Valeria Demidova (Venemaa). Eelmise MM-i neljanda koha omanik Yujin Jang (Lõuna-Korea) jäi seekord pidama kvalifikatsiooni.

Viimase hooajaga on neist suurima arenguhüppe teinud 18-aastane Demidova. Veebruaris Pyeongchangis toimunud olümpiamängudel võitles ta välja kuuenda koha. MK-sarjas on ta parimal juhul olnud kolmas.

Kuldmedali eest asub Cardronas kindlasti võitlema ka 16-aastane hiinlanna Kexin Zhang. Pyeongchangis üheksandaks tulnud Zhang võitis eelmisel hooajal lisaks veel Secret Gardenis toimunud MK-etapi. Hooaja kokkuvõttes saavutas ta lõpuks kolmanda koha.

Lisaks Sildarule, Demidovale, Zhangile ja Irvingule jõudsid finaali veel hiinlannad Fanghui Li ja Meng Wu, ameeriklanna Eileen Gu ja britt Zoe Atkin.

Finaalis on kõikidel osalejatel kolm katset, millest lõpuks läheb kirja parim. Praeguste teadete kohaselt on naiste rennisõidu finaal algamas Eesti aja järgi kell 2.00. Ilmaga tundub vähemalt praegu kõik korras olevat, sest lumelaudurite rennisõidu finaalid on alanud.