BLOGI | Kelly Sildaru näitas ka rennisõidus taset ning tegi päeva kaks parimat sooritust

 (80)
Rennisõidus ootab Sildarut kõige tihedam konkurents
Kelly Sildaru Cardronas.
Kelly Sildaru Cardronas.Foto: Vaughan Brookfield/Red Bull Content Pool

Cardronas peetavatel freestyle-suusatamise juunioride maailmameistrivõistlustel tegi Kelly Sildaru suurepärase esituse ka rennisõidu kvalifikatsioonis. Ainsana üle 90 punkti kogunud Sildaru sai esimesel laskumisel kirja 91,40 ning teisel 95,00 silma.

Tiitlikaitsjana starti tulnud Sildarule järgnes Pyeongchangi olümpiamängudel kuuenda koha saavutanud venelanna Valeria Demidova. Eelmisel juunioride MM-il pronksi kaela saanud Demidova kogus parimal laskumisel 89,00 punkti.

Kvalifikatsiooni kolmandaks oli olümpiamängudel üheksandaks tulnud ja mullu ka ühe MK-etapi võitnud 16-aastane hiinlanna Kexin Zhang 87,60 silmaga.

Esikolmikule järgnesid eelmise juunioride MM-i hõbe Svea Irving USA-st, hiinlanna Fanghui Li ja teine ameeriklanna Eileen Gu.

Naiste rennisõidu finaal peetakse Cardronas teisipäeval. Kui pargisõidus ja Big Airi hüpetes jätsid mõned juunioride tipud Uus-Meremaale sõitmata, siis rennisõidus on kogu paremik kohal ja tagas pääsu ka finaali.

Kokku oli kvalifikatsioonis 19 osalejat. Edasi finaali said neist lõpuks kaheksa esimest.

Kvalifikatsiooni tulemused:

1. Kelly Sildaru 95,00 punkti
2. Valeria Demidova (Venemaa) 89,00
3. Kexin Zhang (Hiina) 87,60
4. Svea Irving (USA) 85,00
5. Fanghui Li (Hiina) 84,40
6. Eileen Gu (USA) 83,80
7. Zoe Atkin (Suurbritannia) 74,00
8. Meng Wu (Hiina) 68,00

Detailsemad tulemused:

Rennisõidu kvalifikatsioon. Foto: FIS
Seotud lood:
Rennisõidu kvalifikatsioon
Rennisõidu kvalifikatsioon on sellega lõppenud. Sildaru näitas päeva parimat tulemust. Nagu eeldada võis, siis on eestlanna suurimateks rivaalideks finaalis Valeria Demidova ja Kexin Zhang.
Pargisõidu pronksinaine Kokone Kondo parandab õige pisut ja saab kirja 44,00 punkti, kuid 15. kohast kõrgemale see ei aita ning finaali tuleb tal kõrvalt vaadata.
Nüüd tuleb väike muudatus ka tabeli tipus. Hiinlanna Fanghui Li kogub 84,40 silma, mis tõstab ta seniselt seitsmendalt kohalt viiendaks. Tulevikus tuleb rennisõidus hiinlannadega aina rohkem arvestada, kuna 2022. aasta Pekingi mängude eel on nad asunud freestyle-suusatamisesse jõuliselt panustama. Esialgu on kõige rohkem edu saavutatud just rennisõidus.
Kui rennisõidus pääsesid Pyeongchangi olümpiale ainult neli juuniorit, siis praeguseks on selge, et korealanna Yujin Jang juunioride MM-il finaali ei jõua. Täna jääb talle kirja ainult 25,40 punkti ja maksimaalselt annab see 18. koha.
Demidova ei suuda teises voorus enda tulemust parandada. Tulemuseks on 83,00 silma. Kirja jääb seega avalaskumise 89,00.
Kelly Sildaru paneb teise laskumisega veelgi juurde! 95,00 punkti on kindlalt senine päeva parim esitus. Nüüd jääb veel oodata, millega vastab olümpiamängude kuues Demidova.
Eelmisel hooajal ühe MK-etapi võitnud ja olümpial üheksandaks tulnud Zhang parandab samuti enda skoori, kuid 87,60 jätab ta endiselt kolmandale positsioonile.
Eelmise MM-i hõbe Svea Irving parandab oma tulemust, kuid 85,00 punkti ei tõsta teda neljandalt positsioonilt kõrgemale.
Tulemused esimese laskumise järel. Sildaru hoiab esikohta, kuid Demidova ja Zhang on arvatavasti võimelised samaväärseteks esitusteks. Üks voor veel. Edasi finaali saab kuus esimest. 
Kondo piirdub avalaskumisel 43,60 silmaga, mis viib ta 13. positsioonile.
Esimene ring hakkab lõpule jõudma. Tipus ei ole muudatusi toimunud. Huvitav saab olema näha, mida suudab pargisõidus pronksmedaliga üllatanud 15-aastane jaapanlanna Kokone Kondo, kes tuleb rajale eelviimasena.
Vahepeal on Rahvusvaheline Suusaliit FIS pannud kokku ka video pargisõidu parimatest paladest. Viska pilk peale ka Kelly Sildaru esitusele, mis tõi talle kuldmedali.            https://twitter.com/FISfreestyle/status/1035946667135193088
Kui kvalifikatsiooni esimene ring on poole peal, siis on kolm suurimat soosikut ka kolm esimest. Sildaru on 91,40-ga liider, Demidova 89,00-ga teine ja Zhang 86,40-ga kolmas. Tasub lisada, et kõik kolm on karjääri jooksul jõudnud ka rennisõidu MK-etappidel poodiumile.
Pyeongchangi olümpiamängudel kuuenda koha saavutanud ja eelmisel juunioride MM-il pronksmedali kaela saanud venelanna Valeria Demidova teeb samuti hea esituse ning läheb 89,00 silmaga teisele kohale.
Viiendana rennist alla tulev Kelly Sildaru alustab võimsalt ning läheb 91,40 silmaga liidriks.
Irving saab avalaskumise eest igati soliidsed 81,80 punkti. Üheks soosikuks olev hiinlanna Kexin Zhang vastab 86,40-ga.
Rennisõidu kvalifikatsioon on alanud. Esimesena on rajal eelmise juunioride MM-i hõbe Svea Irving.

Eelvaade kvalifikatsioonile:

Kuna ilm on Cardronas kõvasti kaarte seganud, siis veidike muudatusi on tehtud juba ka rennisõidus. Nimelt pidasid mehed enda kvalifikatsiooni plaanitust päeva võrra varem ja lumelaudurid kaks päeva varem ehk pühapäeval on renn ainult naisfreestyle-suusatajate päralt. Kõigil neljal distsipliinil peetakse finaal teisipäeval.

Naiste rennisõidus ootab Sildarut aga ees tõsine konkurents. Kui pargisõidus ja Big Airi hüpetes olid mõned tipptasemel juuniorid puudu, siis rennisõidus on kogu paremik kohal.

Eestlanna kõrval on stardis terve eelmise MM-i esinelik: hõbemedalist Svea Irving (USA), pronksmedalist Valeria Demidova (Venemaa) ja neljanda koha omanik Yujin Jang (Lõuna-Korea).

Viimase hooajaga on neist suurima arenguhüppe teinud 18-aastane Demidova. Veebruaris Pyeongchangis toimunud olümpiamängudel võitles ta välja kuuenda koha. MK-sarjas on ta parimal juhul olnud kolmas. Eelpool nimetatutest oli olümpial stardis ka Jang, kes lõpetas 18. positsioonil.

Kuldmedali eest asub Cardronas kindlasti võitlema ka 16-aastane hiinlanna Kexin Zhang. Pyeongchangis üheksandaks tulnud Zhang võitis eelmisel hooajal lisaks veel Secret Gardenis toimunud MK-etapi.

Uus-Meremaal stardis olevatest atleetidest sai veebruaris olümpiamängudel kätt proovida veel hiinlanna Meng Wu, talle läks kirja 20. positsioon. Demidova, Jang, Zhang ja Wu olidki seejuures ainsad juuniorid, kes Pyeongchangi jõudsid.

Käimasoleva MM-i medalistidest on lisaks Sildarule (pargisõidu kuld, Big Airi hõbe) rennisõidus stardis pargisõidu pronksmedalist Kokone Kondo Jaapanist.

Rennisõidu esialgses stardinimekirjas oli kirjas 19 naist, kuid ametlikus protokollis on nüüdseks 20 osalejat. Eelvõistlusel on kõikidel kaks katset, millest kirja läheb parim. Edasi finaali saab kaheksa edukamat naist. Teisipäevases finaalis on kõikidel osalejatel juba kolm katset.

Naiste rennisõidu kvalifikatsioon algab laupäeva öösel vastu pühapäeva Eesti aja järgi kell 00.15.

Vaata kogu stardinimekirja.