BLOGI | Hooaja esimese võistluse teinud Kelly Sildaru sai Austria MK-etapi kvalifikatsioonis esikoha

 (18)
Kelly Sildaru X-Games Aspen 2020 Slopestyle autasustamine
Kelly Sildaru Foto: Argo Ingver

Kelly Sildaru pääses Austrias Stubais peetava freestyle-suusatamise MK-sarja esimesel etapi kvalifikatsioonist esimesena laupäevasesse finaali. Kavas oli Sildaru trumpala ehk pargisõit.

Sildaru sai esimesel katsel maksimaalsest 100 punktist kirja 90,5, aga teises voorus suutis hiinlanna Eileen Gu ühe punkti võrra parema tulemuse teha. Kuigi Sildarul oli juba finaalikoht kindel, otsustas ta ka teise katse teha. Tulemuseks oli 92,5 punkti, millest kvalifikatsiooni esikohaks piisas.

Gu oli 91,5 punktiga teine. Kolmandana pääses finaali norralanna Johanne Killi (89,25), neljas oli šveitslanna Mathilde Gremaud (88,5), viies prantslanna Tess Ledeux (81,25), kuues kanadalanna Megan Oldham (80,25), seitsmes britt Katie Summerhayes (68,5) ja kaheksandana ehk viimasena sai finaali ameeriklanna Darian Stevens (66,25).

Tugevatest konkurentidest ebaõnnestusid šveitslannad Sarah Höfflin ja Giulia Tanno, kes said vastavalt 18. ja 19. koha. Starti ei tulnud rootslanna Jennie-Lee Burmansson. Kogu protokolli näed allpool olevast blogist.

Esialgu pidi kvalifikatsioon toimuma reedel, aga ööseks lubatakse Stubaisse tihedat lumesadu ja ajakava muudeti. Finaal peetakse laupäeval Eesti aja järgi kell 12.30.

Kaks aastat tagasi suutis Sildaru Stubais pargisõidu MK-etapil esikoha saada. Pargisõidus on Sildaru alates 2014. aasta jaanuarist võitnud 30 võistlust järjest. Kvalifikatsioone võiduseeria sisse ei arvestata.

Stubai MK-etapi kvalifikatsioon
Võistlus on läbi. Lõpptulemused:
Sildaru saab kirja 92,5 punkti ja läheb taas liidriks! Sõita jääb veel neljal naisel, aga ilmselt keegi eestlannat enam troonilt ei tõuka.
Sildaru läks rajale ja üritab tulemust parandada.
Nüüd peaks olema kord Sildaru käes.
Suurim küsimus on praegu selles, kas Sildaru oma teist katset sõitma läheb. Finaalikoht on kindel, aga ajakava muutmise tõttu pole eestlanna saanud Stubais palju treenida. Harjutamise mõttes oleks uuesti rajale minek pigem kasulik.
Hetkel, kui teine voor on poole peal, hoiab kaheksandat ehk viimast finaali viivat kohta britt Katie Summehayes, kellel on 61,25 punkti.
Norralanna Johanne Killi saab kirja 89,25 punkti ja tõuseb kolmandaks. Edasipääsule on lähedal ka prantslanna Tess Ledeux, kes on 81,25 punktiga viies. Tugevad šveitslannad Sarah Höfflin ja Giulia Tanno peavad aga laupäevast finaali kõrvalt vaatama, kumbki ei saanud kahe vooruga 40 punkti täis.
Eileen Gu napsab Sildarult vähemalt mõneks ajaks esikoha ära ja saab saab kirja 91,5 punkti. Kolmandaks tõuseb Mathilde Gremaud 88,5 punktiga.
Seis esimese vooru järel:
Ühtlasi on finaalipääs sisuliselt tagatud, pole reaalne, et kaheksa naist sellise tulemuse üle sõidavad.
90,5 punkti ja Sildaru tõuseb liidriks!
Nüüd on Sildaru kord.
Tuletame meelde, et finaali pääsemiseks tuleb olla kahe vooru järel kaheksa parema seas.
Sildaru stardikord läheneb, enne teda teevad oma esituse veel kaks sportlast. Vahepeal on muutunud ainult niipalju, et britt Kirsty Muir tõusis 61,5 punktiga kolmandaks. Kui ebaõnnestumist ei tule, ei tohiks Sildarul esikolmikusse tõusmisega probleeme tekkida. 
Enne Sildaru läheb rajale veel kuus sportlast.
Eesotsas on seis endine, Gu juhib, Oldham on teine. Favoriitide sekka kuuluvad Sarah Höfflin ja Tess Ledeux ebaõnnestusid täielikult, Höfflin sai kirja 39 ja Ledeux 11,75 punkti.
On sündinud ka esimesed korralikud tulemused. Liider on hiinlanna Eileen Gu 87 punktiga, kanadalanna Megan Oldham saab maksimaalsest 100-st punktist 80,25 ja läheb teiseks. Tugev šveitslanna Mathilde Gremaud aga ebaõnnestub ja teenib kohtunikelt vaid 34,25 punkti.
Sildaru peaks rajale tulema 22 naise seas 17ndana, seega on eestlanna stardini veel aega.
Vahetult enne võistluse algust selgus, et Sildaru üks nimekamaid konkurente, rootslanna Jennie-Lee Burmansson, otsustas täna rajale mitte tulla. Kõrvale jääb ka norralanna Sandra Eie.
Tere päevast! Stubai pargisõidu kvalifikatsioon peaks õige pea algama.