Big Airi MK-etapi võitis kanadalanna, kes jäi juunioride MM-il medalita

 (1)
Naiste Big Airi esikolmik.
Naiste Big Airi esikolmik.Foto: Iain McGregor, Winter Games NZ

Uus-Meremaal Cardronas peeti freestyle-suusatamise juunioride MM-i järel ka MK-etapp. Kavas oli Big Airi hüpe. Naiste konkurentsis võitis 16-aastane kanadalanna Elena Gaskell.

Juunioride MM-il osales Gaskell ainult pargisõidus, kus ta jäi ühe favoriidina lõpuks neljandaks. Esikolmikusse jõudsid toona Kelly Sildaru, Anastassia Tatalina ja Kokone Kondo.

Teise koha saavutas seekordsel Big Airi võistlusel 18-aastane ameeriklanna Caroline Claire. Mullu toimunud juunioride MM-il saavutas ta pargisõidus kolmanda koha. Toona võitis samuti Sildaru. Claire jõudis ka Pyeongchangi olümpiale, kus ta oli 23.

Kolmandana kerkis seekord poodiumile kogenud kanadalanna Yuki Tsubota.

Üllatuslikult jäi neljandaks aga eelmisel hooajal MK-sarja kokkuvõttes Big Airi võitjaks tulnud itaallanna Silvia Bertagna. Viimase ehk viienda kohaga pidi aga leppima pargisõidu Sotši olümpiavõitja Dara Howell.

Tulemused:

1. Elena Gaskell (Kanada) 170,40 punkti
2. Caroline Claire (USA) 147,80
3. Yuki Tsubota (Kanada) 146,00
4. Silvia Bertagna (Itaalia) 31,40
5. Dara Howell (Kanada) 21,20

Sildaru jättis Cardrona MK-etapi vahele, kuna juunioride MM-iga läks võistluskoormus juba liialt suureks. Lisaks muudeti Big Airi hüppemäge, mistõttu oli paljudel sportlastel probleeme hooga.

Seotud lood:

Freestyle-suusatamise MK-sari jätkub 4. novembril Itaalias Modenas, kui taas on kavas Big Airi hüpped.

Meeste konkurentsis võitis Cardronas šveitslane Andri Ragettli, kellele järgnesid kanadalane Evan McEachran ja kodupubliku ees võistelnud Finn Bilous.