WRC-sarja promootor: hooaja jätkumise osas on palju küsimärke, augustis astub ametisse uus juht


Ralli koostöölepingu allakirjutamine
Oliver Ciesla.Foto: Priit Simson

WRC-sarja promootori tegevdirektori Oliver Ciesla sõnul on praegu vara rääkida hooaja jätkumisest. Samas tõdes ta, et juba järgmisel kuul oleme tõenäoliselt tunduvalt targemad.

Alates 2013. aastast selles ametis olnud Ciesla pidi praegusest töökohast taanduma aprilli lõpus, kuid koroonakriisi tõttu pikenes tema töösuhe juuli lõpuni. Seega saab WRC-sarja promootor augustis endale uue juhi ning järgmine MM-ralli sõidetakse juba uue juhi pilgu all. Praegu käib jätkuvalt konkurss tegevdirektori leidmiseks.

Samal ajal teeb Cielsa tõsiselt tööd ka hooaja jätkumise osas. Mehe sõnul hakkavad asjad tõenäolisemalt selgemaks saama juuni alguses. Järgmiseks kuuks peaks olema selge, mis saab augusti algusesse planeeritud Soome rallist ning millised plaanid on septembri alguses toimuma pidava Uus-Meremaa etapiga.

„Kui meil on need otsused olemas, siis hakkavad ülejäänud pusletükid ise paika loksuma,“ arvas Ciesla. „Seejärel peaksime leidma kalendris sobivad ajad ka edasi lükatud rallidele. Eesmärgiks on jätkuvalt võimalikult paljude rallide korraldamine.“

„Palju sõltub sellest, millist informatsiooni saame WHO-lt ning kohalikelt võimuesindajatelt. Ainult nende info põhjal saame edasi liikuda. Me ei tea ju jätkuvalt, kas mõnda riiki meid lubatakse või mitte.“

Sel hooajal on seni peetud kolm rallit (Monte Carlo, Rootsi, Mehhiko), kolm rallit on tühistatud (Tšiili, Portugal, Keenia), kaks rallit on edasi lükatud (Argentina, Sardiinia) ja kuus võistlust on veel kalendris kirjas (Soome, Uus-Meremaa, Türgi Saksamaa, Wales, Jaapan).

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!