WRC-sarja 2021. aasta esialgses kalendris on vaid üheksa rallit


Mehhiko ralli 2020
Mehhikosse WRC-sari praeguse seisuga 2021. aastal ei jõua.Foto: Helena El Mokni, Hyundai Motorsport / Helena El Mokni

Täna kogunenud rahvusvahelise autoliidu FIA spordinõukogu otsustas tänavuse autoralli MM-sarja kalendri kinnitamise edasi lükata, aga järgmiseks hooajaks on juba esialgsed plaanid paigas.

Praeguse seisuga on 2021. aasta kalendris vaid üheksa etappi. Nendeks on Monte Carlo, Rootsi, Portugal, Soome, Keenia, Hispaania, Itaalia, Jaapan ja Austraalia. Kuupäevi pole veel kinnitatud.

Portaali DirtFish andmetel on suurim võimalike etappide arv 12, tosina rallini jõudmise on eesmärgiks seadnud WRC-sarja promootor. Tiimid nõuavad aga kulude olulist vähendamist ja soovivad, et kalendris oleks vaid kümme etappi. Võrdluseks, tänavu oleks pidanud toimuma 13 MM-rallit.

Viimastel aastatel MM-sarja kavas olnud etappidest jääksid praeguse seisuga tühjade kätega Mehhiko, Argentina, Tšiili, Türgi, Suurbritannia, Prantsusmaa ja Saksamaa. Lisaks veel Uus-Meremaa, mis oleks pidanud tänavu rallikarusselli naasma.

DirtFishi ajakirjanik David Evans pakkus, et kümnes koht võiks ajaloolistel põhjustel minna Suurbritanniale, aga reaalsuses osutub valituks ralli, mis suudab FIA-le ja WRC promootorile teha parima pakkumise.

Eestit vähemalt praegu 2021. aasta võimalike kandidaatide nimekirjas pole.