WRC-etapp oleks võinud toimuda ka Lätis, kuid Hyundai keeldus seal osalemast

 (46)
Rally Estonia reede
Hyundai Rally Estonial.Foto: Fabien Dufour

Koroonaviiruse tõttu märtsis pausile pandud autoralli MM-sari naasis eelmisel nädalavahetusel, kui võidu kihutati Rally Estonial. Samas oleksid võinud WRC-etapid toimuda juba ka suvel.

DirtFish kirjutab, et MM-etapp oleks võinud toimuda juba suvel Lätis, kuid lõpuks tuli lätlastel leppida EM-etapi korraldamisega. Liepaja ralli sõideti 14.-16. augustini.

Ralliportaal kirjutab, et Lätis jäi MM-etapp toimumata, kuna Hyundai ei olnud valmis augustis tipptasemel võistluskarussellile naasma.

„Otsuse tegid teised tiimid. Nad ei olnud valmis MM-etappidel osalema, kuid nad olid valmis võistlema teistel rallidel,“ sõnas Toyota boss Tommi Mäkinen, kes viitas tõsiasjale, et Hyundai kihutas näiteks Itaalias Alba rallil ning Eestis Viru rallil ning lõpetuseks ka Lõuna-Eesti rallil.

Mäkinen tõdeski, et tegelikult oleks võinud MM-sari ikkagi varem naasta, kuna suvel oli koroonaviirus paremini kontrolli all. „Juulis ja augustis oleksid võinud toimuda mitmed rallid. Soome oleks olnud kindlasti turvaline koht võistluse korraldamiseks,“ sõnas Mäkinen.