VIDEO | Tõeliseks koduralliks valmistuv Thierry Neuville andis kuuma Belgia teedel

 (2)
Rally Estonia 2020 SS7 ja SS10
Thierry NeuvilleFoto: Margus Pahv

Hyundai rallimeeskonnal on selleks nädalaks kavandatud testipäevad, et valmistuda novembri teises pooles toimuvaks Ypresi MM-ralliks. Kui teisipäeval oli kord Ott Tänaku käes, siis kolmapäeval sai võimaluse Thierry Neuville.

Kusjuures Tänak testis masinat Prantsusmaa teedel, Neuville sai Hyundai i20 WRC masina rooli taha istuda aga koduses Belgias. Ka iirlane Craig Breen, kes testis esmaspäeval, andis kuuma Belgia pool piiri.

Ypresi ralliks valmistuva Neuville'i jaoks on tegemist tõelise koduralliga. "Just mõistsime, et MM-ralli eelviimane katse ehk SS22 Bellevaux' start saab alguse 12,5 kilomeetri kauguselt tema kodulinnast St. Vithist," kirjutas ralliringkondades populaarne konto Rallirinki/Teemu Twitteris.

Belgia MM-etapp on kavas 20. - 22. novembrini. Seoses koroonaviirusega on viimasel ajal ralli toimumine aga üha suurema küsimärgi alla sattunud. Nimelt on viimaste nädalate jooksul jäetud Belgias ära mitu kohalikku väiksemat rallit.

Teisipäeval teatasid Ypresi ralli korraldajad, et otsustasid võiduprogrammi veidi lühendada. Võistlus pidi esialgse kava järgi jõudma ka Prantsusmaa pinnale, aga otsustati, et piiri ei ületata. MM-ralli kogupikkus kahanes 289 km pealt 265 kilomeetrile.