VIDEO | Tänaku auto jäi testikatsel sensoririkke tõttu seisma, Järveoja ületas finišijoone joostes!

 (3)
VIDEO | Tänaku auto jäi testikatsel sensoririkke tõttu seisma, Järveoja ületas finišijoone joostes!
Foto: kuvatõmmis WRC otseülekandest

Ott Tänaku Toyotat tabasid tehnilised probleemid juba Mehhiko MM-ralli testikatsel. Küll aga jõudis testikatse finišisse tema kaardilugeja Martin Järveoja, kes tegi seda joostes!

"Tänaku autol kadus ühe sensori signaal, mis hoiab mootorit töös. Kui see oleks juhtunud keset rallit, siis oleksime andnud Tänakule juhised, kuidas autot taaskäivitada. Aga kuna tegu oli testikatsega, siis ei hakanud riskima," rääkis Mehhiko ralli hooldusalas Delfile ja Eesti Päevalehele Toyota peamehaanik Tom Fowler.

"Toome auto hooldusalasse, vaatame kõik üle ja käivitame auto alles siis. Olen üsna veendunud see pole suur probleem ja esimesel katsel on Tänak kindlasti stardis."

Kondimootori peal testikatse lõppu jõudnud Järveoja rääkis WRC otseülekandele. "Auto jäi keset sirget lihtsalt seisma. See viiakse hooldusalasse ja siis selgub, milles viga."

Probleem ei tohiks õnneks nii tõsine olla, et see takistaks Tänakul ja Järveojal esimesel tänavakatsel startimast. See algab Eesti aja järgi kell 4.08. Esimene täispikk päev stardib 31,57-kilomeetrise katsega homme kell 18.18.

Hoia end ralli sündmustega kursis Delfi otseblogi vahendusel!